Podczas lotu 15 latka podchodzi do niepełnosprawnego mężczyzny. Tego samego dnia jej zdjęcia trafiają do internetu!
Średnia 5 (100%) 8 głosy(ów)


Tim Cook jest przyzwyczajony do codziennych trudności. Mężczyzna nie widzi i nie słyszy i jest całkowicie zależny od pomocy innych. Może komunikować się skutecznie tylko z garstką osób w swoim otoczeniu.
lot1
Tym bardziej mężczyzna miał obawy, kiedy zdecydował się na samotny lot z Bostonu do samego Portland. Załoga samolotu została poinformowana z wyprzedzeniem o potrzebach pasażera i zrobiła wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i wygodę podczas lotu.

Jednak nikt z personelu nie był przeszkolony do komunikowania się w jedynym języku, jaki Tim rozumie: alfabecie Lorma, który polega na kreśleniu linii lub punktów na dłoni drugiej osoby.
lot2

Gdy Tim poczuł dezorientację i brak komfortu podczas podróży, zaczął wyraźnie się niepokoić i nikt nie wiedział, jak go najlepiej uspokoić i dodać mu otuchy w trudnym dla nim momencie.

Zbawieniem, którego nikt się nie spodziewał, okazała się być 15-letnia dziewczyna o imieniu Clara. Clara żyje z dysleksją, co oznacza, że słowa lub teksty są dla niej często bardzo trudne do odczytania i zrozumienia. Intuicyjna forma komunikacji Lormena jest zatem dla Clary „językiem obcym”, którego uczy się już przez jakiś czas.
lot3
Dziewczyna widziała, jak Tim dotyka twarzy i dłoń stewardes, próbując się z nimi porozumieć. Chciały mu pomóc, ale nie wiedziały, jak. Nastolatka podeszła wtedy do zagubionego mężczyzny, chwyciła go za rękę i zaczęła pisać znaki na jego dłoni.
lot4
Siedziała z Timem przez prawie sześć godzin i rozmawiała z nim. Odprężył się szybko i wkrótce pogrążyli się w długiej rozmowie.

Kiedy samolot wreszcie wylądował, Clara i Tim byli już przyjaciółmi, a przy pożegnaniu mocno się uścisnęli.
Tim

Podczas gdy dziewczyna rozmawiała z Timem, nie zauważyła, że wszyscy inni pasażerowie obserwowali jej rozmowę z fascynacją. Wywarło to tak duży zachwyt, że ich towarzysze podróży zrobili liczne zdjęcia, a wkrótce potem opublikowali swoje wrażenia z tego spotkania na portalach społecznościowych.

Pomoc i życzliwość Clary są godne podziwu i szacunku! Dziękujemy za okazane współczucie, empatię i wielkie serce!

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także – Mama nagrywa swoją córkę w samochodzie. Wzruszysz się, kiedy zobaczysz, dlaczego to robi!


loading...
loading...


Aktualizacja: 16 stycznia 2020