16 absurdalnych rzeczy, które są zabronione w Korei Północnej. Po przeczytaniu będziesz szczęśliwy, że mieszkasz w Polsce!
Średnia 2.4 (48%) 25 głosy(ów)

Świat coraz bardziej interesuje się Koreą Północną. Jej przywódca i rząd nieustannie próbują chronić naród przed wpływami zewnętrznymi, na przykład nie dopuszczając pewnych fryzur czy ubrań. Wszystko to sprawia, że chcemy dowiedzieć się więcej o mieszkańcach Korei Północnej i ich stylu życia. Znaleźliśmy 16 absurdalnych rzeczy, które są tam zabronione. Dla nas to nie do pomyślenia!:

1. Moda zachodnia

korea

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong-un zabrania noszenia dżinsów oraz innych rodzajów zachodnich ubrań. Próbuje walczyć z wpływami kultury stylu zachodniego.

2. Coca-Cola

korea

Embargo na popularny napój Cola-Cola nałożony na Koreę Północną sprawia, że bardzo trudno otrzymać tam ten produkt.

3. Fryzury

korea

Kim Dzong-un wyznaczył 18 fryzur dla kobiet i 15 dla mężczyzn. Żadna z nich nie pozwala na zmianę koloru włosów, więc w Korei Północnej jest prawie niemożliwe kupno farb koloryzujących.

4. Podpaski higieniczne

korea

Podpaski i tampony nie są dostępne w Korei Północnej. Kobiety używają wkładek wielokrotnego użytku

5. Prezerwatywy

korea

Wszystkie rodzaje antykoncepcji są zabronione, więc w Korei Północnej uzyskanie prezerwatywy jest bardzo trudnym zadaniem. Wielu dorosłych Koreańczyków z Północy chętnie przyjmie je w prezencie.

6. Własność

 

Rząd Korei Północnej posiada wyłączne prawa do ziemi i własności. To sprawia, że praktycznie niemożliwe jest kupowanie i sprzedawanie domów lub mieszkań. Jednak ludzie z Korei Północnej znaleźli sposoby, aby to zrobić, co doprowadziło do złagodzenia przepisów w tym roku.

7. Obuwie

korea

Buty na wysokich obcasach nie są dostępne. Wyjątkiem są regiony graniczące z Chinami, gdzie można otrzymać chińskie szpilki na sprzedaż.

8. Choinki

korea

Korea Północna jest oficjalnie krajem ateistycznym. Wszystkie formy praktyk religijnych są zabronione lub ściśle monitorowane przez rząd. Dlatego nie można kupić ani posiadać żadnych ozdób świątecznych w tym choinek.

9. Starbucks (największa na świecie sieć kawiarni)

korea

Jeśli chcesz wypić kawę w Phenianie, odwiedź jedną ze słynnych kawiarni: Ryongwang Coffee Shop.

10. Telewizja kablowa

korea

W kraju dostępne są tylko 4 oficjalne kanały telewizyjne. Cenzura ze strony rządu jest tak silna, że nie dopuszcza innego rodzaju telewizji.

11. Zachodnie czasopisma

korea

Maszyna propagandowa Korei Północnej zabrania wszelkiego rodzaju zagranicznych mediów. Rząd i specjalne agencje kontrolują i monitorują to, co jest drukowane w prasie. Nie ma magazynów o stylu życia, a jedyne, które może przeczytać Koreańczyk z północy, to pisma o charakterze edukacyjnym lub politycznym.

12. Wi-Fi i połączenia międzynarodowe

korea

Z populacji 15 milionów, prawie milion mieszkańców Korei Północnej posiada telefon komórkowy. Nie mogą jednak wykonywać połączeń międzynarodowych.

13. Bilety na koncerty muzyczne

korea

Bardzo niewielu obcokrajowców może występować w Korei Północnej. W związku z tym wejście na koncert ulubionego muzyka nie wchodzi w grę. Jedynym zespołem, który mógł wystąpić, był słoweński zespół Laibach. Zamiast tego ludzie mogą brać udział w koncertach lokalnych zespołów.

14. Apple

korea

Istnieje ograniczenie sprzedaży wszelkiego rodzaju urządzeń technologicznych. Kupowanie iPada firmy Apple nie jest możliwe. Jednak Korea Północna opracowała własny tablet PC, który może być substytutem dla wszystkich mieszkańców.

15. Samochody

korea

Kolejnym luksusowym dobrem, które jest prawie w 100% niedostępne, jest samochód sportowy Niemożliwy jest zakup drogiego samochodu sportowego ze względu na sankcje ze strony ONZ i Unii Europejskiej.

16. Wakacje za granicą

korea

Koreańczycy północni nie mogą wyjechać na wakacje za granicę. Z punktu widzenia prawa jest to pogwałcenie praw człowieka, ale ludzie z Korei Północnej są prawdopodobnie nieświadomi tego faktu.

Źródło: brightside.me

Zobacz także – 12 wyjątkowych lekarzy udowadnia, że śmiech jest najlepszym lekarstwem. Są uwielbiani przez swoich pacjentów!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019