ZOBACZ 17 tajemniczych plaż na świecie, o których wiedzą tylko nieliczni!
Średnia 4.6 (91.11%) 9 głosy(ów)

Czas letni to czas wakacyjny, czas na plażę i po prostu najlepszy czas w roku! Kiedy widzi się nieskończone morze na horyzoncie, a drobny piasek pęcznieje między palcami-to prawdziwa radość życia! Teraz wystarczy rozłożyć ręcznik, a jeśli tylko się zapragnie, po prostu wstać, aby się wykąpać – gdyby nie tłumy turystów, które utrudniają znalezienie spokojnego miejsca. Jednak jest na to pewien sposób…

Oto 17 pięknych i sekretnych plaż na całym świecie – wskazówki dla przyszłych turystów.

1. Asturia: Gulpiyuri

plaża1Ta plaża o szerokości około 40 m jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swoją długość. Jeśli odwiedzisz zatokę Gulpiyuri, powinieneś także wcześniej przestudiować kalendarz przypływów. Ponieważ plaża nie jest bezpośrednio na wybrzeżu, ale jest połączona przez system jaskiń z Atlantykiem. W czasie odpływu zatoczka opróżnia się prawie całkowicie, a następnie napełnia się ponownie podczas przypływu przez podziemne jaskinie.

2. Tajlandia: plaża Koh Tao

plaża2Plaże małej tajskiej wyspy Koh Tao kuszą niemal białym piaskiem i cichymi zakątkami. Dla tych, którzy tu przyjeżdżają, z pewnością znajdzie się cieniste lub słoneczne miejsce do relaksu. Będąc w Tajlandii nie możemy zapomnieć skosztować zupy tom kha, która jest sławna na całym świecie!

3. Portugalia: wioska rybacka Salema

plaża3Biała, piaszczysta plaża małej rybackiej wioski Salema na portugalskim wybrzeżu to absolutnie cudowne miejsce na wypoczynek. Można zobaczyć tam także skamieniałe ślady dinozaurów w skałach!

4. Włochy: Furore

plaża4Furore ma coś, co można kojarzyć ze Skandynawią: fiordem. Droga wodna prowadzi do małej zatoczki, a tym samym do włoskiej wioski. Tutaj prawie tylko mieszkańcy udają się na plażę.

5. USA, Kalifornia: Plaża Pfeiffer

plaża5Plaża Pfeiffer na wybrzeżu Kalifornii jest jedną z najbardziej tajemniczych linii brzegowych – szczególnie dlatego, że jest bardzo trudna do znalezienia. Według plotek miejscowi usunęli znaki drogowe, więc plaża nie została znaleziona. Poszukiwanie naturalnego piękna jest nagradzane wspaniałą atmosferą.

6. Meksyk: Plaża Tulum

plaża6Meksykańska wioska rybacka Tulum ma do zaoferowania obok białego piasku wiele historycznych skarbów. Ponieważ tuż przy wybrzeżu można zwiedzić mury starożytnych świątyń Majów. Ponadto, jeśli masz szczęście, odkryjesz żółwie i podwodne jaskinie podczas snorkelingu.

7. Meksyk, wyspy Marieta: Ukryta plaża

plaża7Tę plażę nazywa się nie tylko „ukryta plaża”, ale także „plaża kochanków”. Powodem tego pierwszego jest jej odosobnienie, ponieważ znajduje się u wybrzeży Meksyku w zatoce, która została stworzona przez wulkanizm tysiące lat temu. Teraz wyspa jest objęta ochroną i można ją zwiedzić tylko razem z licencjonowanym przewodnikiem. Gwarantuje to z jednej strony, że wyspa pozostaje czysta, z drugiej strony nie jest przepełniona. Tak więc staje się prawdziwie romantycznym miejscem.

8. Indonezja, Bali: plaża Balangan

plaża8Ta piękna zatoka z jasnoniebieską wodą na wyspie Bali jest tajną wskazówką szczególnie dla osób uwielbiających sporty wodne. Tam fale zrywają się z pełną siłą na brzeg. W te dni można oglądać coraz więcej surferów, którzy pochłonięci są w swojej pasji.

9. Hiszpania, Ibiza: Cala Tarida

plaża9W zatoce kurortu o tej samej nazwie można odpocząć w spokoju, ponieważ plaża nie jest tak zatłoczona jak na Ibizie. Tutaj można się zrelaksować w harmonii z naturą.

10. Włochy: Portonovo

plaża10Portonovo jest nazywane „zieloną zatoką”, ponieważ znajduje się w środku rezerwatu przyrody. Niemniej jednak, jako gość możesz przejść na tę naturalną plażę, aby cieszyć się słońcem i morską bryzą. Dzięki odosobnieniu nie spotkasz tutaj wielu innych turystów.

11. Grecja, Kreta: Seitan Limania

plaża11Nazwa plaży w języku polskim oznacza „przystań diabła”, co odnosi się do trzech sąsiednich zatok. Jednak nazwa niekoniecznie oddaje sprawiedliwość tym błękitnym plażom. Piękny piasek między wysokimi skałami i czystą wodą zaprasza do nurkowania i relaksu; jedyną drogą do wody są duże skały.

12. Portugalia: Praia de Dona Ana

plaża12Na Praia de Dona Ana w portugalskim Algarve czujesz się jakbyś był na innej planecie. Skały i brązowy piasek wyglądają jak marsjański krajobraz dla odwiedzających. Szeroki i otoczony licznymi falami, Praia de Dona Ana ma potencjał na długi dzień na plaży.

13. Włochy: Archipelag La Maddalena

plaża13To piękne miejsce składa się nawet z kilku dziewiczych plaż. Archipelag La Maddalena znajduje się u wybrzeży Sardynii i jest częściowo chroniony. Niewiele turystów pojawiło się tutaj, tworząc cichą i tajemniczą atmosferę na pustych, ale pięknych plażach.

14. Grecja, Zakynthos: Zatoka Navagio

plaża14Niewielka plaża w zatoce Navagio znana jest wśród mieszkańców jako „plaża z rozbitkami”. Wynika to z rozbicia się statku, który leży tam na piasku od lat 80. XX wieku. Statek przemytników, który wywrócił się podczas pościgu w burzliwych morzach, jest teraz otoczony około 200 m wysokimi ścianami skalnymi.

15. Indonezja, Bali: plaża Suluban

plaża15Plaża Suluban to doskonałe miejsce do szukania idealnej fali lub do robienia najlepszych zdjęć z wakacji. W tym miejscu dominują wspaniałe fale, imponujące skały i piękna plaża.

16. Indie, Goa: Plaża Agonda

plaża16W Indiach można również znaleźć zwierzęta na plaży. Tutaj jednak małpy nie denerwują turystów, ale krowy odświeżające się w chłodnych wodach. Oprócz świętych krów, przyjeżdżają tu szczególnie miejscowi, by spędzić wieczór nad morzem.

17. Francja: Dune du Pilat

plaża17Tutaj spotykają się Atlantyk, sosnowy las, piaszczysta skarpa i długa zatoka. Stojąc na wydmie możesz doskonale widzieć to otoczenie.

Tylko Ty, morze i mały, piękny kawałek plaży: nie można wymarzyć sobie piękniejszego odpoczynku od codzienności! Po prostu bądź ostrożny, z kim dzielisz się piaskową tajemnicą, w przeciwnym razie może to zakłócić spokój.

Zobacz także – 28 imponujących miejsc na świecie, które z pewnością chcielibyście odwiedzić. Niektóre z nich wyglądają jak z bajki!


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 września 2018