Codziennie używamy gadżetów, które jeszcze 5 lat temu nie istniały i wydaje się, że nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Jednak niektóre wynalazki są tak niezwykłe, że wydaje się, że pochodzą bezpośrednio z przyszłości. Przedstawiamy Wam 18 z nich:

1. Szklanka, która zamienia wodę w wino


Vicktail stworzony przez naukowców z Singapuru, to szkło, które może zmienić smak i kolor napoju w środku. To szklanka z “wirtualnym koktajlem”, która jest połączona z aplikacją mobilną pozwalającą kontrolować ciecz.

2.”Inteligentne” okulary

Jest wiele fajnych rzeczy w okularach Vue: mogą wykonywać połączenia, przekazywać muzykę i być nawigatorem, krokomierzem i licznikiem kalorii. Najważniejsze jest to, że mają funkcję “Znajdź moje okulary”, więc nie będziesz musiał poświęcać godzin na szukanie swoich okularów. Okulary Vue są kontrolowane dotykiem i mają specjalny futerał z bezprzewodowym ładowaniem.

3. Szczoteczka do zębów, która sama czyści zęby

Amabrush czyści zęby znacznie bardziej dokładnie niż zwykła szczoteczka i wykonuje swoją pracę w zaledwie 10 sekund. Trzeba tylko włożyć urządzenie do ust i podłączyć do smartfona przez Bluetooth.

4. Zawieszka, która zamienia mowę w tekst

Senstone może być przyczepiony do ubrania lub zawieszony na szyi jako zawieszka. Za pomocą jednego kliknięcia urządzenie zaczyna przekształcać mowę w tekst z 97% precyzją. To marzenie wszystkich uczniów: teraz nie musisz zapisywać notatek z wykładów! Zawieszka “rozumie” 12 języków.

5. Mata z wbudowanym budzikiem

Ruggie jest dla tych, którzy nie mogą się obudzić zwykłym budzikiem. Aby dezaktywować alarm, musisz na niego wejść obiema stopami w ciągu 3 sekund. To wystarczająco dużo czasu, aby Twój mózg poradził sobie z przerażeniem przebudzenia i rozpoczęciem nowego dnia.

6. Maszyna do naleśników

PancakeBot może upiec naleśnik w dowolnym kształcie, od kwiatu do ulubionej postaci z kreskówek. Dzieci mogą narysować swoje przyszłe naleśniki, a następnie obserwować urządzenie drukujące śniadanie. Tutaj możesz zobaczyć hipnotyzujące wideo o urządzeniu: [LINK]

7. Słomka filtrująca wodę

Life Straw usuwa 99,9% bakterii i 96,2% wirusów. Początkowo stworzono go dla osób w sytuacjach awaryjnych oraz dla osób mieszkających w krajach rozwijających się bez wystarczającej ilości świeżej wody. Jednak to urządzenie szybko stało się bardzo popularne wśród podróżnych z całego świata. Możesz używać go do picia wody z rzeki lub jeziora. Jest bardzo przydatne, gdy nie jesteś pewien jakości wody, którą pijesz.

8. Opakowanie, które zmienia kolor, jeśli produkt w środku uległ przeterminowaniu

Firma o nazwie Braskem współpracowała z amerykańskimi i brazylijskimi naukowcami, aby stworzyć rodzaj plastiku, który może zmieniać swój kolor w zależności od poziomu рН. Może być stosowany do produkcji opakowań do łatwo psujących się produktów spożywczych.

9. Wyświetlacz na szybie

Carloudy wymienia informacje nawigacyjne ze smartfonem lub innym urządzeniem Bluetooth. Obraz jest przesyłany bezpośrednio na przednią szybę bez rozpraszania uwagi kierowcy. Urządzenie kontrolowane jest za pomocą poleceń głosowych, co pozwala kierowcy trzymać ręce na kierownicy.

10. ”Inteligentny” płaszcz

Smart Parka dla tych, którzy nieustannie gubią rękawiczki, szalik, czy czapkę. Długość płaszcza można zmienić, a wewnątrz znajduje się wiele kieszeni na gadżety. W środku znajduje się również geotag, który może być przydatny, gdy płaszcz zostanie zgubiony lub skradziony. Oczywiście jest bardzo ciepły, ponieważ został specjalnie stworzony na mroźne kanadyjskie zimy.