20 latek z zespołem Downa po raz pierwszy przytula niemowlaka. PIĘKNE!
Średnia 4.4 (88.57%) 7 głosy(ów)

Kiedy Kevin i Kayla Troop z Kalifornii (USA) zostali rodzicami po raz drugi w zeszłym roku, nie mogli uwierzyć w swoje szczęście.

Jednak, aby uczcić narodziny Maysen Avy wspólnie z całą rodziną, musieli oni wykazać nieco cierpliwości, ponieważ rodzice Kevina i młodszy brat byli w dalekiej podróży przez Nową Gwineę.Kevin1

Po trzech miesiącach cała rodzina wreszcie się spotkała. Wszyscy rozmawiali podekscytowani, tylko Daniel, 20-letni brat Kevina, cierpiący na zespół Downa, czuł się nieswojo:

„Mój brat poczuł się wykluczony tego dnia. Jest mu bardzo trudno, jeśli nie jest włączony do dyskusji. Kiedy przytulił mnie osiem razy w ciągu dziesięciu minut, wiedzieliśmy, że potrzebuje więcej uwagi.’

Kevin2

Daniel jest z natury osobą optymistyczną i serdeczną, zawsze szczęśliwą z powodu małych rzeczy w życiu. Niestety, niektórzy ludzie nie traktują go poważnie, ponieważ postrzegają go jako niepełnosprawne dziecko, mimo że jest już dorosły. Sceptycyzm, który otrzymuje codziennie, głęboko obraża młodego człowieka.

Kevin zna Daniela całe swoje życie i wie, że jest bardzo ufnym człowiekiem. Świeżo upieczeni rodzice chcieli dać mu trochę radości:

”Moja żona i ja podaliśmy mu naszą córkę, aby mógł potrzymać ją w ramionach. Trzymał ją przez pięć minut bez ruchu. Prawie płakałem.” – powiedział Kevin.Kevin3

Po początkowym zaskoczeniu, kilka minut później Daniel popadł w stan całkowitego spokoju i odprężenia: „Był dla niej bardzo troskliwy i delikatny. Był całkowicie spokojny.”

Kevin wiedział, jak bardzo Daniel uwielbia trzymać dzieci w ramionach. Niestety, rzadko korzysta z takiej okazji, ponieważ większość rodziców nie ufa mu i ma wątpliwości, czy właściwie poradzi sobie z maleństwem; ale brat Kevin wiedział, że w jego ramionach małej Maysen nie stanie się żadna krzywda.

Wszystko, czego Daniel potrzebował tego dnia, to przytulić dziewczynkę po raz pierwszy, aby wujek i bratanica mogli cieszyć się osobistymi pięcioma minutami razem – a ponieważ zadziałało tak dobrze, nie będzie to ostatni raz jeśli chodzi o przytulanie!

Zobacz także – Nikt nie chce zatrudnić dziewczyny z zespołem Downa. Będziesz pod wrażeniem, kiedy zobaczysz, co wymyśliła!


loading...
loading...


Aktualizacja: 25 października 2018