30 szczeniąt zgniecionych w bagażniku samochodu. Ledwo oddychały!
Średnia 1.5 (30%) 2 głosy(ów)

Podczas gdy wiele osób wydaje masę pieniędzy na szczeniaka, zamiast zabrać niechciane zwierzę ze schroniska, wielu bezwzględnych ludzi zarabia krocie na tym lukratywnym interesie.psy1

Nielegalny handel szczeniakami polega na masowej hodowli szczeniąt, które często są źle traktowane, trzymane w ciasnych klatkach i dostarczane na miejsce z fałszywymi dokumentami.

Niestety, ludzie ci nie dbają o dobro tych szczeniąt, a ich jedynym celem jest zarobienie jak największej ilości pieniędzy.psy2

Nielegalny przemysł handlu psami jest czymś, o co organizacje dobrostanu zwierząt nieustannie walczą. W jednym z licznych takich przypadków funkcjonariusze uratowali około 30 szczeniąt przewożonych promem w najbardziej ciasnych i okrutnych warunkach.

Szkocka organizacja charytatywna ds. Dobrostanu zwierząt zabrała 30 szczeniąt w Cairnryan Ferry Port w Dumfries i Galloway po odkryciu dosłownie zgniecionych w bagażniku samochodu zwierząt. Niestety handel szczeniętami to wielki biznes w Szkocji, a tysiące psów przyjeżdża do tego kraju każdego roku, w szczególności z Irlandii Północnej.

psy3

Wśród bardzo przestraszonych i zdezorientowanych szczeniąt znalazły się psy ras shih tzu, bichon frise, cavalier king charles spaniel, cocker spaniel, mops, cavachon, cockapoo. Każdy z nich zostałby prawdopodobnie sprzedany za około 1000 dolarów.

Psy zabrano do irlandzkiej organizacji charytatywnej zajmującej się dobrostanem zwierząt, gdzie pracownicy zatroszczą się o nie, dopóki nie znajdą dla nich nowych kochających domów.


loading...
loading...


Aktualizacja: 17 lutego 2020