4 latka z porażeniem mózgowym stawia pierwsze samodzielne kroki. Poruszające nagranie!
Średnia 2 (40%) 2 głosy(ów)

Kiedy para dowiaduje się, że spodziewa się dziecka, zazwyczaj czuje mieszankę takich emocji jak radość, podekscytowanie, a nawet odrobina paniki. Kiedy jednak para dowiaduje się, że spodziewa się bliźniaków, każda z tych emocji jest podwojona – panika może się nawet potroić.

W styczniu 2014 roku Natalie i Chris Hughes przywitali na świecie bliźniaki, Millie i Evana. Od tego czasu panika związana z wychowywaniem dwójki maleńkich dzieci ucichła (tak dalece, jak to możliwe dla każdego nowego rodzica), ale pojawiło się nowe wyzwanie… mózgowe porażenie Millie.Millie1

Z tego powodu mała Millie nie była w stanie zrobić wielu rzeczy, których powoli uczył się jej brat bliźniak – czołganie się, chodzenie i bieganie. Jednak Evan nigdy nie pozwolił, by diagnoza Millie przeszkodziła im w zabawie. Troszczył się o siostrę tak dobrze, jak potrafił, a kiedy upadała, zawsze pomagał jej wstać.

Natalie powiedziała, że jej dwoje dzieci zawsze były bliskimi towarzyszami i że „bardzo się kochają”.Millie2

W styczniu tego roku dziewczynka przeszła selektywną rizotomię grzbietową- zabieg polegający na przecięciu nerwów w dolnej części kręgosłupa, które powodują sztywność mięśni. Operacja może pomóc pacjentowi w prawidłowym chodzeniu i powstrzymaniu sztywności i napięcia mięśni.

Przed operacją Millie mogła chodzić tylko wtedy, gdy opierała się o coś lub była wspierana przez rodziców.Millie3

Po zabiegu dziewczynkę poddano intensywnej fizjoterapii, aby wzmocnić mięśnie nóg. Z czasem, powoli, ale pewnie zrobiła postępy w dogonieniu swojego brata.

Czwartek, 6 września, był pierwszym dniem szkoły Millie, a słodka czterolatka powiedziała swojej mamie, że chce wejść do środka bez pomocy. Młodzi rodzice nagrali ten wyjątkowy dla nich moment.Millie4

Natalie stała za Millie asekurując ją, a Evan bardzo kibicował swojej ukochanej siostrze. Kroki dziewczynki były chwiejne, ale pełne determinacji!

Mamy wrażenie, że pod koniec roku szkolnego Millie będzie dotrzymywała kroku swojemu bliźniakowi!

Tutaj możesz obejrzeć te piękne chwile i jeśli chcesz, rozpowszechnij dalej radość z tego małego, lecz tak naprawdę wielkiego kroku!

Źródło: youtube.com

Zobacz także – Do nowej reklamy bielizny nie zatrudnili zwykłych modelek. ZOBACZ ich wspaniały pomysł!


loading...
loading...


Aktualizacja: 5 października 2018