7 rzeczy, które wyczuwają psy, zanim dowie się o nich człowiek. NIESAMOWITE!
Średnia 5 (100%) 13 głosy(ów)

To, że psy mają doskonały węch jest dobrze wszystkim znane. W ostatnich latach przeprowadza się coraz więcej i bardziej dokładnych badań na temat tego, co mogą wyczuwać psy. Rezultaty przewyższają nawet najśmielsze oczekiwania – teraz wszyscy właściciele psów, którzy zawsze opowiadali o przeczuciu swoich czworonożnych przyjaciół, w końcu mają dowody: tak, psy naprawdę czują wiele rzeczy wcześniej niż ludzie, ponieważ ich nos jest nieomylny.

Oto 7 rzeczy, które psy są w stanie wyczuć:

1. Ciążępsów1

Psy mogą zauważyć nawet najmniejsze zmiany w zapachu ciała „swoich” ludzi. W czasie ciąży ciało ulega drastycznym zmianom hormonalnym, a pies wkrótce uświadomi sobie, że coś jest nie tak jak zwykle.

2. Tożsamośćpsów2

Psy rozpoznają innych nie tyle co po wyglądzie, ale według własnego, typowego zapachu. Przebieranie się może oszukać innych ludzi, ale pies będzie zdezorientowany co najwyżej dopóki nie będzie wystarczająco blisko, aby zidentyfikować Cię przez zapach. Wtedy nie ma wątpliwości – peruki i inne tego typu rzeczy nie pomagają. Dobrze wyszkolone psy potrafią nawet odróżnić identyczne bliźnięta poprzez ich indywidualny zapach.

3. Nowotworypsów3

Nowotwory zmieniają sposób działania naszych komórek, powodując niekontrolowane rozprzestrzenianie się komórek i wzrost guzów. Chore komórki produkują specjalne białko, które może zostać wyczute przez psy. Badania wykazały, że nie jest to mit: Psy mogą wywęszyć raka płuc w wydychanym powietrzu oraz raka pęcherza moczowego i raka prostaty w moczu.

4. Napady padaczkowepsów4

Psy mogą przewidzieć napad padaczkowy u ludzi do 45 minut przed jego rozpoczęciem. Uważa się, że faktyczny napad padaczkowy poprzedzony jest bardzo specyficzną zmianą zapachu ciała. Psy często zaczynają wtedy szczekać i mogą ostrzec ludzi.

5. Interakcje z innymi psamipsów5

Znana sytuacja: Po drodze głaskałeś innego psa, a kiedy wracasz do domu, Twój czworonożny przyjaciel nie chce przestać Cię wąchać. Czego się dowiaduje? Na przykład jaka jest płeć innego psa i jaki nastrój ma drugi pies. Niesamowite!

6. Zmiany poziomu cukru we krwi

Badania potwierdziły, że psy mogą wyczuwać zapach, gdy poziom cukru we krwi jest niski – nasz pot pachnie wtedy inaczej. Dla właścicieli psów, którzy chorują na cukrzycę, może to być cennym ostrzeżeniem, jeśli ich futrzany przyjaciel denerwuje się zmianami.

7. Burzepsów6

Kiedy zwierzęta nagle znajdują bezpieczną przystań bez wyraźnego powodu, ludzie powinni podążać ich śladem, ponieważ coś dosłownie ” wisi w powietrzu”. Psy mogą wyczuć najmniejsze zmiany w powietrzu, a także reagują bardzo wrażliwie na wibracje gleby.

Trudno uwierzyć w to, że psy są w stanie wyczuć rzeczy, których my, ludzie, nie zauważamy. Dobrze jest zwrócić uwagę na ich zachowanie i poważnie potraktować ich ostrzeżenie – może kiedyś uratuje nam życie.

Zobacz także – Badania pokazują: opłakujemy bardziej psy niż ludzi!


loading...
loading...


Aktualizacja: 3 grudnia 2018