7 zdjęć pokazujących czym jest wojna. Te fotografie płoną w pamięci!
Średnia 3.8 (76.36%) 11 głosy(ów)

Dla większości ludzi wojna kończy się, gdy ostatni pocisk zostaje wystrzelony, a ostatni żołnierz wraca do domu. Wielu zapomina jednak, że dla niektórych ​​to bardzo daleko od końca. Żołnierze nie tylko zabierają przerażające wspomnienia do domu, ale często również doznają drastycznych obrażeń na polu bitwy, które na zawsze odmieniają życie ich oraz ich rodzin.

Oddanie tej smutnej rzeczywistości to misja fotografów takich jak David Jay i James Nachtwey. Przedstawili oni weteranów z Afganistanu i Iraku. Te obrazy na długo płoną w pamięci widza…

Jerral Hancock
Jerral był czołgistą w Iraku. Pewnego dnia na jego drodze wybuchła bomba i przedarła się przez ściany czołgu. Żołnierz stracił rękę.

wojna1
Facebook/The Unknown Soldier

Cedric King
Cedric stracił nogi z powodu wybuchu bomby walizkowej podczas swojej misji w Afganistanie.

wojna2
Facebook/The Unknown Soldier

Bobby Henline
Bobby był jedynym, który przeżył, gdy bomba wybuchła na ulicy. Po tym zdarzeniu jego twarz była prawie całkowicie spalona.

wojna3
Facebook/The Unknown Soldier

Christian Brown
Christian stracił nogi, gdy nadepnął na ukrytą bombę. Zaledwie cztery dni przed swoim wypadkiem niósł na plecach rannego towarzysza w bezpieczne miejsce.

wojna4
Facebook/The Unknown Soldier

Bobby Bernier
Bobby został trafiony pociskiem artyleryjskim, który spalił około 60 procent jego ciała. Na zdjęciu trzyma w ramionach swoją córkę Laylę.

wojna5
Facebook/The Unknown Soldier

Joel Tavera
Kiedy Joel miał 20 lat, został ranny w Iraku. Doznał poważnych oparzeń, oślepł na jedno oko i stracił nogę. Dziś ma 26 lat i ma za sobą 90 operacji.

wojna6
Facebook/The Unknown Soldier

Marissa Strock
Ciężarówka Marissy została trafiona bombą. Kobieta miała 20 lat w momencie incydentu i w wyniku tego wypadku straciła obie nogi.

wojna7
Facebook/The Unknown Soldier

Zdjęcia naprawdę budzą silne emocje. Wyjaśniają, jaki wpływ na życie ma wojna, nawet jeśli wydaje się, że została ona zakończona. Bo to, że ludzie są w domu, nie oznacza, że ​​wszystko potrafią zostawić za sobą. Ich codzienność już nigdy nie będzie taka sama. Ci żołnierze będą prowadzić wojnę już na zawsze. Nawet dziesięciolecia po swoim powrocie do rodziny…

Zobacz także – Były pracownik McDoland publikuje obrzydliwe zdjęcia z kuchni, gdzie nie dociera oko klientów. Widząc to, zrobi Ci się niedobrze!


loading...
loading...


Aktualizacja: 23 stycznia 2019