Miała 8 lat i ważyła 181 kilogramów! Jej matka nie widziała w tym nic złego…
Średnia 4.3 (86.67%) 6 głosy(ów)

Często słyszy się o niebezpieczeństwach wynikających z wysokiego poziomu cholesterolu, spożywania wysokotłuszczowej żywności i innych problemach zdrowotnych związanych z nadmiernym konsumowaniem fast-foodów. Historia 8-letniej Jessicy Leonard jest ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców, którzy nie odmawiają swojemu dziecku niczego, na co ma ochotę-a to wbrew pozorom wielki błąd i może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a nawet tragedii.

Przestrogą w tym temacie jest historia Jessicy Leonard, która w wieku 8 lat ważyła aż 181 kilogramów i oficjalnie została najcięższym dzieckiem na świecie.
nadwaga
Z powodu nadmiernego jedzenia i podjadania, waga dziewczynki zaczęła mieć ogromny wpływ na jej życie. Nie mogła chodzić do szkoły, ponieważ nogi nie były w stanie podtrzymać ciężaru ciała. Była zmuszona czołgać się po podłodze, aby przemieścić się z miejsca na miejsce.
nadwaga

Matka Jessiki, Carolyn Leonard, nie zabraniała córce częstego zaglądania do lodówki czy spiżarni. Nie widziała nic złego w jej ogromnym apetycie, a co za tym idzie pogarszającym się stanem zdrowia swojego dziecka.

„Jadła co dwie godziny.”mówi kobieta.
nadwaga
Carolyn opamiętała się dopiero wtedy, gdy dziewczynka zaczęła mieć trudności z oddychaniem.

Kiedy Jessica została zabrana do szpitala dziecięcego w East Tennessee w stanie krytycznym, służby opieki nad dziećmi w końcu zwróciły na to uwagę. Rozkazały, aby 8-latka udała się do kliniki otyłości w Wirginii, a Carolyn otrzymała polecenie uczęszczania na zajęcia dla rodziców. W ten sposób mogła pomóc córce w walce ze zmianą nawyków żywieniowych, gdy tylko poczuje się na tyle dobrze, by wrócić do domu

Podczas pobytu w klinice, Jessica straciła aż 136 kilogramów. Dzięki ścisłej diecie i rutynowym ćwiczeniom obyło się bez operacji!
nadwaga
Gdy dziewczynka wróciła do domu, mogła wreszcie ponownie uczęszczać do szkoły. Dziś prowadzi rygorystyczny program terapii fizycznej pięć razy w tygodniu, a jej dieta jest dokładnie monitorowana przez Carolyn.

Jessicę czeka jeszcze zabieg usunięcia luźnej skóry, po którym w końcu będzie w stanie żyć beztrosko i cieszyć się swoim dzieciństwem.
nadwaga

Obejrzyj poniższe nagranie i podziel się historią Jessicy, by ostrzec innych przed skutkami nadmiernego spożywania niezdrowych posiłków.

Źródło: youtube.com

Zobacz także – Wyprosili go z lekcji, ponieważ miał rzekomo nieodpowiednią fryzurę. Zobacz, jak uczesał się do szkoły.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019