90-letnia łyżwiarka wychodzi na lód i robi coś niezwykłego. Koniecznie zobacz jeden z jej fenomenalnych występów!
Średnia 5 (100%) 3 głosy(ów)

Niewiele osób może cieszyć się pasją, która towarzyszy im do końca ich dni. Yvonne Dowlen ma to szczęście, że jest jedną z nich. 90-letnia Amerykanka poświęciła całe swoje życie na łyżwiarstwo figurowe.
lyzwiarka
Patrząc na nią na ulicy, można było zobaczyć staruszkę, idącą małymi, kulejącymi krokami, podobnie jak większość osób w jej wieku. Jednak kiedy Yvonne wchodziła na lód, przechodziła istną transformację!
lyzwiarka

Przez ponad 70 lat łyżwy były integralną częścią jej życia. W wieku 16 lat Yvonne odwiedziła lodowisko po raz pierwszy i wkrótce stała się częścią międzynarodowej grupy łyżwiarzy figurowych, ponieważ dostrzeżono w niej ogromny talent. W rodzinnym mieście Denver uczyła tej sztuki kilka pokoleń dzieci, wygrywając przez prawie 50 lat niezliczone mistrzostwa.
Yvonne
Jednakże, gdy doznała poważnego wypadku samochodowego w wieku 80 lat, lekarze przewidywali, że już nigdy nie będzie mogła jeździć na łyżwach. Ta wiadomość była jak cios, którego Amerykanka nie mogła zaakceptować.

Z pomocą córki powróciła na lód już dwa miesiące później, ponieważ nic nie było w stanie powstrzymać jej przed robieniem tego, co kochała najbardziej. Nawet w wieku 90 lat nadal zachwycała publiczność, jak widać na poniższym nagraniu z jej ostatniego konkursu:

Yvonne Dowlen zmarła w maju 2016 roku. Do zdarzenia doszło podczas jazdy na łyżwach na lodowisku w Kolorado.

”Mam nadzieję, że umrę albo podczas snu albo podczas jazdy na łyżwach.” -mówiła, a życzenie się spełniło.

To absolutnie inspirująca kobieta, która aż do ostatniego oddechu żyła swoją pasją!
Źródło: youtube.com youtube.com inspiremore.com facebook.com

Zobacz także – Została wdową w wieku 21 lat i musiała oglądać zwłoki 15-miesięcznego synka. Rok po koszmarze opisuje najtragiczniejszy dzień swojego życia.

oraz Wyciąga małego kota ze śmietnika. Nie spodziewa się, jaki jest wyjątkowy!


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 maja 2019