Agresywny guz samoistnie znika z głowy dziewczynki. Lekarze w szoku!
Średnia 4.6 (92.73%) 11 głosy(ów)

Chociaż diagnoza raka może uderzyć człowieka z największą siłą, postępy w nowoczesnej medycynie i leczeniu sprawiają, że niektórzy pacjenci mają szansę na wyleczenie.

Oczywiście rak nadal pozostaje śmiertelną chorobą, z którą musimy walczyć, ale przyszłość wygląda nieco lepiej dzięki niewiarygodnym wysiłkom tych, którzy zbierają pieniądze na nowe badania, a także dzięki lekarzom, którzy pomagają pacjentom w najtrudniejszych chwilach.guz1

Jednak podobno nawet lekarze byli oszołomieni tym, co stało się z 11-letnią dziewczynką z hrabstwa Hays w Teksasie.

W czerwcu ubiegłego roku u Roxli Doss zdiagnozowano rozlanego wewnętrznego glejaka pnia mózgu, który należy do najtrudniejszych do wyleczenia. Mówiąc wprost, jej lekarze nie mieli wielkich nadziei na długie życie Roxli.

Dr Virginia Harrod powiedziała: „To wyniszczająca choroba, która powoduje zmniejszoną zdolność przełykania, czasami utratę wzroku, zmniejszoną zdolność mówienia, a w końcu trudności z oddychaniem.”

„Operacja nie jest opcją, efekty radioterapii są tymczasowe i żaden środek chemoterapeutyczny nie wykazał znaczącej skuteczności. Mediana przeżycia dla dzieci z tą chorobą wynosi mniej niż 1 rok od diagnozy, a poprawa przeżycia nie została osiągnięta przez ponad trzy dekady.” – dodała.

guz2

Złe perspektywy

Jak można sobie wyobrazić, przyszłość Roxli wyglądała bardzo źle. Nie było żadnej perspektywy leczenia. Rodzice dziewczynki byli zdruzgotani, a jedyną opcją ratunku pozostała modlitwa. Zaczęli więc modlić się żarliwie każdego dnia o cud.

Potem ku ogromnemu zaskoczeniu wszystkich zaczęły się pojawiać pierwsze oznaki wymodlonego cudu. Stan Roxli zaczął się stopniowo polepszać.

Najnowsze badania rezonansu magnetycznego nie wykazały żadnych oznak guza.
„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam skan MRI Roxli, było to niewiarygodne” – powiedziała dr. Harrod. „Guz jest niewykrywalny na skanie MRI, co jest naprawdę niezwykłe.”

Nigdy wcześniej nie było takiego przypadku jak Roxli. 11-latka została poddana dalszym zabiegom, aby powstrzymać nawroty agresywnego raka, a lekarze zdecydowali się na leczenie immunoterapią.


guz3

„Codziennie to powtarzamy. To Bóg uzdrowił Roxli ”– powiedziała mama dziewczynki.

Czasami cuda mogą się zdarzyć, gdy najmniej się ich spodziewasz!


loading...
loading...


Aktualizacja: 11 września 2019