Trener powiedział, że nie może tańczyć, bo jest za gruba. Nie poddała się!
Średnia 5 (100%) 6 głosy(ów)

18-letnia Amanda LaCount z Colorado (USA) zawsze miała wielką pasję i wyjątkowy talent: uwielbia taniec ponad wszystko inne.

Już gdy była małą dziewczynką, rodzice zauważyli jej miłość do muzyki i umożliwili Amandzie naukę w grupie tanecznej.Amanda1

Ale chociaż od samego początku wyróżniała się talentem i entuzjazmem, po raz pierwszy spotkała się z
krytyką, lecz wcale nie dotyczącą jej tańca.

Pod koniec sezonu, kiedy dziewczynka miała 10 lat, trener nakazał jej matce przyjść do biura. Podczas spotkania otwarcie powiedział jej, że typ ciała Amandy nie jest „jego wizją” i że musi opuścić zespół.

To był wielki cios dla poczucia własnej wartości małej dziewczynki. Nie chciała niczego więcej poza tańcem, a jej instruktor właśnie potwierdził, że talent i ciężka praca są nic nie warte, jeśli określony wygląd nie idzie z nimi w parze.

Jednak pomimo wszystko Amanda nie zniechęciła się. Uczyła się pod okiem innych nauczycieli, tańczyła każdego dnia, stawała się coraz lepsza i jako nastolatka zaczęła publikować zdjęcia i filmy o swojej sztuce w Internecie.Amanda2

Ale po raz kolejny okazało się, że wszelka odwaga i umiejętności nie wystarczą, by powstrzymać niektórych ludzi przed paskudnymi komentarzami. Obcy pisali, że wygląda jak „wieloryb”, a z powodu nadwagi „umrze za dwa lata”.
Ich słowa były jednak tylko siłą napędową dla niezwykle ambitnej Amandy, która kontynuowała swoją życiową pasję z jeszcze większym zaangażowaniem.

„Myślę, że po prostu wyglądam tak, jak powinnam wyglądać, taka już jestem” – mówi niewzruszona.

Wytrzymałość, siła i elastyczność Amandy zachwycają każdego, kto zobaczył wideo z jej oszałamiających występów:

Tymczasem dziewczyna tańczy taniec współczesny, hip-hop, jazz i stepowanie. Kiedy piosenkarka Katy Perry szukała tancerzy do teledysku piosenki „Swish Swish”, Amanda zareklamowała swój własny film – a Perry zatrudniła ją z wielkim entuzjazmem!Amanda3

Teraz Amanda jest już znaną twarzą – gościła w „Dancing with the Stars” i „The Voice” i ma ogromną rzeszę fanów na Instagramie. Apeluje też do młodych tancerzy, by wierzyli w to, że w tańcu liczą się umiejętności, talent i pasja, a nie wygląd.

Amanda4

Pomimo wielu trudności, z jakimi Amanda spotkała się na swojej tanecznej drodze i nie poddała się. Potem jeszcze z większą determinacją pracowała na swój sukces. Brawa!

Zobacz także – Suczka bezdomnego człowieka rodzi 7 szczeniąt. To, co robi później mężczyzna, zasługuje na oklaski!


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 marca 2019