Cejrowski przekonuje, że amazońskie lasy są NIEPALNE. Zobacz jego wpis!
Średnia 4.2 (84%) 10 głosy(ów)

Od kilku dni gigantyczne pożary lasów w Amazonii są jednym z głównych tematów poruszanych w mediach. Wojciech Cejrowski również wypowiedział się na ten temat. Nie wierzy, iż płomienie w tym rejonie świata są naturalnym zjawiskiem.

Znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, lecz jednego odmówić mu nie można – podróżniczego doświadczenia. Na tymże właśnie doświadczeniu opiera swoje zdanie i twardo przekonuje, iż dżungla jest NIE-palna.

„Ogień w Amazonii rodzi się niechętnie za to bardzo chętnie gaśnie. Jak w tej sytuacji oceniać pożary lasów amazońskich? Nie wiem. Widziałem zdjęcia i filmy, ale… widziałem też na WŁASNE oczy, na żywo, że Amazonia jest niepalna” – brzmi część jego wpisu.Cejrowski 1

Cejrowski tłumaczy, że aby wywołać choćby maleńki pożar w Amazonii trzeba się naprawdę sporo napracować. Przyznaje, że gdyby sam miał coś takiego zrobić, musiałby użyć napalmu lub dynamitu:

”Sam z siebie amazoński las palić się nie chce. Gdyby mi ktoś postawił zadanie podpalenia dużej połaci lasu w Amazonii, to bym go poprosił o napalm, lub dynamit do wysadzenia ropociągu.”

Zobacz cały jego wpis:

Czy słowa poparte niezwykle bogatym doświadczeniem jednego z najbardziej popularnych podróżników w Polsce przekonują Cię?


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 sierpnia 2019