Utrata rodzica to jedna z najtrudniejszych rzeczy w życiu, nawet jeśli strata poprzedzona jest miesiącami lub latami choroby.
Na szczęście niektóre dzieci są w stanie zmienić harmonogram pracy i swój tryb życia, aby być na miejscu, przy boku potrzebującego rodzica.

Niedawno młoda kobieta zrelacjonowała swoje własne doświadczenia związane ze śmiercią matki. Opowieść jest szczera i wzruszająca, a emocje, jakie przeżywała, kiedy mama brała ostatni oddech, praktycznie wypływają z jej słów.

W 2016 roku lekarze zdiagnozowali u jej matki drobnokomórkowego raka płuc. To był cios dla rodziny, która była u jej boku przez cały czas, gdy walczyła z dwoma wcześniejszymi atakami raka.

Jednak do września 2016 r. rak rozprzestrzenił się na mózg. Dzień przed tym, jak rozpoczęto kolejną rundę chemioterapii, matka i córka pozowały do zdjęcia, by kobieta mogła zapamiętać “ostatni dzień, kiedy miała włosy”.


W połowie grudnia zaczęła mieć problemy z chodzeniem i została przyjęta do szpitala. Tam rodzina dowiedziała się, że chemioterapia już nie działa. Lekarze nie mogli zrobić nic więcej, a rodzina postanowiła zabrać ją do domu i otoczyć troskliwą opieką.

Ostatnia rozmowa odbyła się kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy jej matka straciła przytomność.

”Pewnego dnia poszłam powiedzieć jej coś i uświadomiłam sobie, że nie mogę. Stałam przy jej łóżku i płakałam. Nie powinnam, ale powiedziałam jej, jak się czuję, jak tęsknię za rozmową z nią i dzieleniem się swoimi przemyśleniami.”

Kiedy rodzina zdecydowała się na opiekę hospicyjną w domu, ona, jej siostra i siostrzenice przeniosły się do domu rodzinnego, gdzie zapewniły całodobową opiekę.

”Śpię obok jej łóżka i pracuję z fotela obok niej, często trzymając ją za dłoń i pisząc jedną ręką, tak jak teraz. Kiedy może spać, jest to dla niej prawdziwe błogosławieństwo. Nienawidzę, kiedy musimy robić rzeczy, aby troszczyć się o jej ciało, ponieważ każde poruszenie boli ją bez względu na to, jak łagodne jesteśmy, a jej krzyki łamią mi serce.”

Niestety, kobieta zmarła po południu 7 lutego, a jej rodzina zebrała się przy jej łóżku:

”Zostawiła nas, a ja, moja siostra i tata trzymaliśmy ją za rękę, obserwując jej ostatni oddech. To był zaszczyt, mamo, być Twoją córką. Będę za Tobą tęsknić do końca mojego życia, ale cieszę się, że mogłam być przy Tobie, kiedy odchodziłaś.”

Ten wzruszający hołd szybko rozprzestrzenił się po sieci. Dodatkowo kobieta podziękowała wszystkim, którzy poświęcili czas na podzielenie się swoją historią, a także za wszelką miłość i wsparcie, jakie otrzymała od innych, którzy również przeżyli utratę rodzica.

Jej jedyną prośbą jest, aby ludzie odwiedzali swoich bliskich, gdy jest jeszcze czas: “Jeśli masz zamiar zadzwonić do swojej mamy, zadzwoń i jeśli masz zamiar odwiedzić, odwiedź. Ponieważ jedyną rzeczą, której nie możesz odzyskać, jest czas.”

Udostępnij ten piękny i niesamowicie serdeczny hołd swoim bliskim!

Źródło: imgur.com