10 rzeczy które należy zacząć robić, jeśli chcesz być bogatszy. Przekonaj się, czy to działa!
Oceń ten post

Każdy znajduje własną drogę do bogactwa, ale osoby trwale zamożne mają ze sobą dużo wspólnego. Jednak zarówno ci, którzy czasami mają szczęście, jak i ci, którzy dużo pracują, popełniają błędy, więc nie mogą naprawdę zaoszczędzić pieniędzy.

Badacz Tom Corley interesuje się różnicami między nawykami bogatych a tymi, którzy nie mają dużo pieniędzy. Studiował obie grupy przez 5 lat i wyciągnął ciekawe wnioski.

Dzisiaj przedstawiamy Ci około 10 rzeczy, które powinieneś robić, jeśli chcesz być bogatszy:

1.Spotykać się z nowymi ludźmi

opowiastki

68% bogatych osób powiedziało, że lubią spotykać kogoś nowego. Tylko 11% ubogich mówi to samo. Większość ludzi, którzy osiągnęli stabilność finansową, podjęła jak najwięcej wysiłku, aby zrobić dobre wrażenie i je utrzymać. Nie zapominają o gratulowaniu nowym znajomym (i starszym) wakacji i jak osiągnięć czy sukcesów.

2. Przestać wierzyć w los

opowiastki

Możesz polegać na losie, gdy wybierasz między czerwoną a niebieską spódnicą. Ale jeśli chodzi o naprawdę ważne sprawy, bogaci ludzie myślą, że sami określają swoją ścieżkę życiową, podczas gdy 90% biednych ludzi obwinia los za swoje nieszczęścia i inne czynniki, nad którymi nie mogą zapanować. Aby poprawić swoje samopoczucie, inwestują pieniądze w gry i loterie zamiast postawić na własne wykształcenie.

3. Lubić swoją pracę

opowiastki

”Kocham to, co robię!” To jest to, czego 85% zamożnych może powiedzieć. Ubodzy ludzie dostrzegają więcej niedogodności w swojej pracy. Z takim nastawieniem prawdopodobnie zgodzisz się, że trudno jest zwiększyć swoje dochody. Jeśli nie podoba ci się to, co robisz, powinieneś to zmienić, a nie narzekać.

4. Zwracać uwagę na swoje zdrowie

opowiastki

Bogaci ludzie poświęcają dużo czasu na swoje zdrowie. Obejmuje to wizyty u lekarzy, zdrowy tryb życia, sport (76% majętnych osób wykonuje ćwiczenia fizyczne 4 razy w tygodniu), zrównoważoną dietę i brak złych nawyków. Wśród tych, którzy mają niskie dochody, tylko 13% widzi związek między dobrym zdrowiem a sukcesem.

5. Podejmować ryzyko

opowiastki

Tylko 6% biedniejszych ludzi zgodziło się podjąć ryzyko poprawy swojej sytuacji finansowej. Ponad 50% bogatych osób biorących udział w eksperymencie zgodziło się podjąć to samo ryzyko.

6. Zaprzestać oglądania reality show

opowiastki

Wśród osób, które nie są bogate, 78% ogląda programy, gdzie widzowie mogą zobaczyć szczegóły czyjegoś prywatnego życia. Wśród bogatych ludzi tylko około 6% ogląda reality show. Warto wspomnieć, że majętni ludzie nie lubią telewizji i wielu z nich ogląda ją przez mniej niż godzinę dziennie. To samo dotyczy Internetu: ludzie, którzy odnoszą sukcesy, spędzają mniej niż godzinę surfując po Internecie, chyba że ma to coś wspólnego z pracą.

7. Dużo czytać

opowiastki

„Nieczytanie to nie myślenie” – powiedział kiedyś Dostojewski. 88% bogatych ludzi zgadza się z pisarzem. Czytają książki o rozwoju osobistym, materiałach specjalistycznych i literaturze historycznej przez co najmniej 30 minut dziennie. Tylko 2% ubogich ludzi poświęca tyle czasu na czytanie.

8. Budzić się wcześnie

opowiastki

Ponad połowa biznesmenów o wysokich dochodach obserwowana przez Toma Corleya obudziła się co najmniej 3 godziny przed rozpoczęciem dnia pracy, czyli około 5 rano. Rano spędzają czas na planowaniu rzeczy, które muszą zrobić lub uprawiają sport. Wielu ludzi sukcesu poświęca też 10-15 minut, aby medytować lub po prostu myśleć o czymś w ciszy. 89% bogatych osób śpi od 7 do 8 godzin na dobę i zasypia w zalecanym czasie: między 9 a 22.

9. Odciąć się od toksycznych ludzi

opowiastki

96% ludzi o niskich dochodach zna kogoś, kto uwielbia plotkować lub narzekać na swoje życie. Ludzie sukcesu komunikują się zaś z tymi, którzy nie są negatywni, a wręcz przeciwnie, tymi, którzy ich inspirują do robienia czegoś. Możesz łatwo zwiększyć liczbę takich osób wokół siebie, odwiedzając wydarzenia kulturalne, pracując jako wolontariusz lub będąc członkiem organizacji non-profit. I powinieneś spędzać cały swój czas na rozwoju siebie, dopóki nie spotkasz ludzi wartych twojego czasu.

10. Nie kupować rzeczy, na które nas nie stać

bogatszy

Większość biedniejszych ludzi wydaje znacznie więcej niż zarabia. Prawdopodobnie znasz osoby, które kupują drogie samochody, telefony i inne rzeczy na kredyt, mimo że nie mogą sobie na nie pozwolić i tak naprawdę ich nie potrzebują.

Źródło: brightside.me

Zobacz także – 4-latki z rzadką chorobą spotykają się w szpitalu. 20 lat później biorą ślub i pokazują potęgę miłości! oraz List do mojej córki z zespołem Downa. ”O tym jak zmieniłaś moje życie.”


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 lutego 2019