Chłopak z zespołem Downa zmienił życie chorej dziewczynki. Nie znajdziesz piękniejszej historii o prawdziwej przyjaźni!
Średnia 4 (80%) 1 głosy(ów)

Każdego dnia osoby niepełnosprawne zachwycają świat swoją zdolnością do okazywania uczuć. Dwoje nastolatków, Ciera i Connor tworzą niezwykłą przyjaźń, która rozgrzewa tysiące serc.

Connor urodził się z zespołem Downa, a Ciera ma jedyną w swoim rodzaju mutację genetyczną, która doprowadziła do poważnych problemów poznawczych. Ale zamiast postrzegać swoje zaburzenia jako powstrzymujące ich od życia, oboje świetnie radzą sobie każdego dnia z uśmiechem na twarzy.
opowiastki
Jednak ich życie nie zawsze było łatwe.

Podczas gdy Ciera była w trzeciej klasie zaczęła mieć poważne napady. Te epizody ostatecznie doprowadziły do uszkodzenia mózgu, które spowodowało zatrzymanie się w rozwoju.

W miarę upływu miesięcy i lat, dziewczynka zaczęła być izolowana przez swoich rówieśników, którzy nie rozumieli, dlaczego nie dojrzewała w taki sam sposób jak oni.

opowiastki
”Wkrótce okazało się, że zaproszenia na nocleg i przyjęcia urodzinowe już nie nadchodzą. Moje serce i duch zostały złamane. Chociaż wciąż była tak samo radosna, była też bardzo samotna”-wspomina mama Ciery.

Gdy zbliżała się szkoła średnia, jej rodzice martwili się, że w nowym miejscu ich córka również nie znajdzie żadnej bratniej duszy. Na szczęście los miał przygotowaną fantastyczną niespodziankę!
opowiastki
Podczas specjalnych zajęć edukacyjnych Ciera poznała Connora, chłopca z zespołem Downa.

”Przez wiele lat modliłam się, aby pewnego dnia Bóg dał mojej córce kogoś, kto zobaczy w niej prawdziwy skarb, którym naprawdę była.”

I tak też się stało.
opowiastki
Connor uratował ją od życia w samotności, a ich przyjaźń rosła szybko i gorączkowo!

”Miłość, którą Connor ma dla Ciery, jest dokładnie tym, o co się modliłam. Nieustannie ją komplementuje, kontroluje, aby upewnić się, że wszyscy są dla niej dobrzy, a kiedy jest chora, troszczy się o nią i opiekuje.”-mówi mama dziewczyny.

Żeby było jeszcze lepiej, pewnego dnia Connor przywiózł ze sobą grupę przyjaciół. Wszyscy chłopcy oczywiście! Wszyscy, którzy tak samo kochają Cierę jak Connor! Walczą o to, kto usiądzie obok niej. Wściekają się, jeśli jedno z nich nie jest dla niej miłe. Oni ją KOCHAJĄ! A to wszystko dzięki Connorowi.

opowiastki
Niestety, gdy zbliżał się szkolny bal, okazało się, że Ciera będzie potrzebowała operacji, aby naprawić jej ciężką skoliozę. Taniec nie wchodził w grę. Dziewczyna była zdruzgotana, ale Connor niezmiennie wiedział, jak ją pocieszyć.
opowiastki

”Dzień przed operacją Connor przyniósł kosz pełen swoich ulubionych rzeczy. Grał z nią w gry, aby pomóc jej oderwać się od zmartwień. Sam był także przytłoczony stresem i troską o przyjaciółkę.

W dniu zabiegu ich nauczyciel skontaktował się ze mną i zapytał, jak szybko Ciera wyjdzie ze szpitala, ponieważ „jej chłopcy” są tak zmartwieni, że nie wykonują żadnej pracy!”-wspomina mama.

Ponieważ Ciera nie mogła uczestniczyć w balu w tym roku, opracowano specjalny plan…Plan wyjątkowego spotkania dwójki nierozłącznych przyjaciół.
opowiastki
Connor założył smoking, a Ciera piękną sukienkę. Gdy nadszedł czas spotkania, można było zobaczyć błysk w oczach Connora. Dżentelmen nie tylko otworzył jej drzwi samochodu, ale powiedział, że zabierze ją gdziekolwiek zechce na kolację. Ciera wybrała swoją ulubioną restaurację, aż końcu nadszedł czas na wymarzony taniec.

opowiastki
”Jestem pewna, że żadne z nich nie przestawało się uśmiechać przez całą noc. Connor i Ciera są uosobieniem słów: „Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobra”, a ten świat potrzebuje tego więcej.”-mówi mama dziewczyny.

opowiastki

Jeśli ta historia sprawiła, że Twoje serce prawie pękło z zachwytu, pamiętaj, by podzielić się tym inspirującym bogactwem jakim jest miłość. Connor i Ciera znaleźli ją w swoich rodzinach i w sobie nawzajem!
Connor

Źródło: facebook.com

Zobacz także – Podczas pracy w ogrodzie kobieta znajduje trzmiela bez skrzydeł. Nie zgadniesz, co z nim zrobiła!

oraz Zrobiła sobie selfie z koniem. Internauci dostrzegli coś strasznego!


loading...
loading...


Aktualizacja: 25 marca 2019