Starsza siostra używa muzyki, by nauczyć chłopca z zespołem Downa, jak mówić. To nagranie Cię zachwyci!
Średnia 3.7 (73.33%) 3 głosy(ów)

Muzyka może być jedną z najbardziej magicznych sił na świecie; nigdy nie należy lekceważyć mocy, jaką potrafi za sobą nieść.

Rodzice często wspomagają się piosenkami, kiedy uczą dzieci mówić czy liczyć. Jest wiele utworów zaprojektowanych specjalnie po to, by pomóc maluchom w edukacji.

Jak się okazuje, używanie muzyki jako narzędzia nauczania stanowi dużą część terapii muzycznej, a nagranie, które wyszukaliśmy specjalnie dla Was jest dowodem, że to naprawdę działa!
opowiastki
Amanda Bowman Grey z Crawfordville na Florydzie jest matką pięciorga dzieci i czasami prosi starsze pociechy, by przeszkoliły w czymś młodsze rodzeństwo.

Pewnego dnia kobieta zapytała swoją córkę Lidię, czy zechciałaby pouczyć dwuletniego brata Boa kilku słów.

opowiastki

Chłopiec ma zespół Downa i w wieku 25 miesięcy zna tylko około 12 słów. Dla porównania zdrowe dzieci w jego wieku potrafią posługiwać się około 50 słowami.

opowiastki

Bo słucha muzyki już od urodzenia. Jego ojciec, Caleb Gray, jest muzykiem, a większość dzieci w rodzinie wydaje się podzielać pasję taty.opowiastki

Dzięki nagraniu Amandy możemy zobaczyć siłę muzykoterapii. Lydia siedzi na podłodze, brzdąkając na gitarze, a jej uroczy mały brat słucha z uwagą i nawet dołącza się do śpiewu.opowiastki

 

”To jest jego przeznaczenie. To dowód na to, że muzyka działa cuda. Bo ma 25 miesięcy i zna 12 słówek. Każde słowo, którego się nauczył, było przez muzykę i śpiew.”-mówi Amanda.

opowiastki

Lydia gra wersję popularnej piosenki Johnny’ego Casha „You Are My Sunshine.” W pewnych momentach zatrzymuje się, by Bo mógł wypełnić puste miejsca słowami, które zna. Widać, że chłopiec świetnie się bawi i uwielbia taki rodzaj spędzania czasu.Lydia

Obejrzyj niewiarygodnie uroczy filmik i nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi, aby przypomnieć wszystkim o mocy muzyki, która potrafi być lekiem na wszystko!

Źródło: youtube.com facebook.com

Zobacz także – Matka tego dziecka zmarła podczas porodu. Ale to, co stało się chwilę później jest medycznym cudem!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019