Ten chłopiec urodził się bez ręki. To, co zrobił dla niego tata… CZAPKI Z GŁÓW!
Średnia 4 (80%) 1 głosy(ów)

Kiedy ludzie decydują się na rozwiązanie jakiegoś problemu, czasami wymyślają coś, co przynosi korzyści całemu społeczeństwu. Tak było w przypadku ojca i wynalazcy Callum Millera. Jego 10-letni syn, Jamie, urodził się bez lewej ręki, co utrudniało mu wiele zajęć. Zdecydowany pomóc swojemu dziecku, Callum zaczął szukać protetyki.

opowiastki
Podczas tych poszukiwań znalazł organizację non-profit o nazwie Team UnLimbited, która konstruuje protezy za pomocą drukarek LED. Jednak okazało się, że czas oczekiwania jest bardzo długi. Zanim Jamie otrzyma nową rękę, będzie to prawdopodobnie starożytny wynalazek w porównaniu do tego, co inżynierowie projektanci wymyślą w międzyczasie!

Zamiast umieszczać swoje nazwisko na liście oczekujących, ten kreatywny tata zdecydował się pójść inną drogą.  W okolicach Świąt kupił drukarkę 3D i nauczył się jej używać oglądając samouczki online, a kilka tygodni później wyprodukował pierwsze ramię dla Jamiego.

opowiastki
Chłopiec był zachwycony i wreszcie spełnił swoje małe marzenie, ponieważ mógł zagrać w baseball z kolegami!
opowiastki
Tymczasem, po pierwszym sukcesie, Callum usłyszał o małej dziewczynce, Keirie Campbell, która również urodziła się bez lewej ręki i ma podobne problemy jak Jamie. Keirie miała zaledwie pięć lat i lekarze powiedzieli jej mamie, że trzeba poczekać, zanim będzie można dopasować protezę.

opowiastki
Callum skontaktował się z mamą dziewczynki, Nikki Talbot i zaproponował stworzenie ręki dla jej córki, po czym zabrał się do pracy.

Podczas wielkanocnej przerwy w nauce, Keira ledwo mogła się powstrzymać i ciągle rozmawiała o pokazaniu nowej ręki wszystkim swoim przyjaciołom. Nikki mówi, że

„Nigdy nie widziałam, żeby tak bardzo chciała wrócić do szkoły. Naprawdę nie może się doczekać, aby pokazać nową rękę wszystkim swoim kolegom i koleżankom.”

opowiastki

Callum planuje stworzyć dla dziewczynki jeszcze kilka sztucznych rąk, z których będzie mogła korzystać, gdy dorośnie, a dodatkowo przy projektowaniu postara się, aby mogły poruszać się palce.
Callum
Co więcej, mężczyzna ma nadzieję pomóc innym dzieciom, takim jak Keira i Jamie, dlatego założył internetową zbiórkę pieniędzy.

”Wszelkie zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na modernizacje drukarek, inne urządzenia i skanery, elektronikę oraz czujniki i materiały eksploatacyjne, które zbudują ramiona / kończyny dla innych dzieci w podobnej sytuacji jak Jamie”-mówi.

Jamie jest pod tak dużym wrażeniem twórczości swojego ojca, że chce w przyszłości chce również tworzyć protezy kończyn i pomagać innym ludziom.

Cóż za wspaniała inicjatywa! Ogromne wyrazy szacunku!

Źródło: gofundme.com facebook.com

Zobacz także – Ratownicy spieszą się, by uratować rannego osła. Na miejscu czeka ich szokujący widok…


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019