Choroba sprawiła, że jej dzieciństwo stało się koszmarem. Dziś ma 22 lata i pokazuje światu swoje ciało!
Średnia 4.5 (90%) 10 głosy(ów)

Jak bolesne mogą być ludzkie słowa i spojrzenia, wie doskonale 22-letnia Rebecca, która od najmłodszych lat znosi pogardliwy wzrok i prześmiewcze komentarze tylko dlatego, że wygląda inaczej.

Brytyjka cierpi na kifozę-to choroba, która powoduje silne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Schorzenie zdiagnozowano u niej w wieku 4 lat i jako dziecko nie miała pojęcia, co będzie to oznaczało dla jej życia. Poza ciężkimi zaburzeniami na tle fizycznym, największy ból przyniosło jej odrzucenie ze strony rówieśników, ciągłe kpiny i drwiące śmiechy.

Całe dzieciństwo Rebecki zdominowane było przez chorobę, a operacja nie wchodziła w grę ze względu na zbyt duże ryzyko. Jakby los nie potraktował jej wyjątkowo okrutnie, to dodatkowo stan Brytyjki pogorszył się w przeciągu 9 lat i od tego czasu musiała poruszać się na wózku inwalidzkim.

Pomimo wszystko młoda kobieta nie chce dopuścić do tego, by kifoza zdominowała jej życie.

Marzy o zostaniu fotografem i rozpoczęciu nauki sztuki w Farnham, w angielskim hrabstwie Surrey. Ponadto pragnie zmienić podejście społeczeństwa do osób niepełnosprawnych i w tym celu bierze udział w oszałamiającym projekcie fotograficznym pod nazwą ”I’m Fine”.

Rebecka na kilku zdjęciach pozuje swoje ciało bez ukrywania pleców.

„Chodzi o zmianę ogólnej percepcji piękna i niepełnosprawności oraz mówienie ludziom:” Dobrze się czuję”.

Wraz ze swoimi uczciwymi i wyrazistymi zdjęciami, 22-latka wzięła udział w konkursie fotograficznym zatytułowanym „Świat nieuczciwości”, zdobywając pierwszą nagrodę i serca niezliczonych osób, których zainspirowała. Nawet wybitny fizyk Stephen Hawking wyraził szacunek i uznanie dla studentki za odważną serię zdjęć.

So proud my image is in a gallery! #lifeatuca #photography #scoliosis

Post udostępniony przez beckydann (@beckydann)

„Nie oceniaj mnie tylko dlatego, że widzisz mnie i moje plecy. Jestem taka sama jak Ty”-mówi Rebecca, która toczy walkę z powierzchownością i nieakceptacją.

Źródło: littlethings.com aplus.com

Zobacz także – Porywał, torturował i zabijał koty. Teraz idzie do więzienia na 16 lat! oraz Uczniowie prezentują występ taneczny. Tłum szaleje, gdy światła gasną w połowie piosenki…


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 stycznia 2019