Kobieta zachodzi w ciążę z dwoma mężczyznami w tym samym czasie. Jak to możliwe?
Średnia 4.4 (88.42%) 19 głosy(ów)

31-letnia Jessica Allen z Kalifornii zdecydowała się, by zostać matką zastępczą i nosić pod sercem dziecko, które nie jest jej biologicznym potomstwem. Ponadto kobiecie spodobała się idea pomagania parom z pragnieniem posiadania dzieci: „Możesz pomóc kobietom, które w sposób naturalny nie mogą zajść w ciążę.”– mówi.Jessica1

W kwietniu 2016 r. nadszedł czas: agencja zastępcza „Omega Family Global” zwróciła się do Jessicy, aby nosiła dziecko chińskiej pary.

Otrzymała zapłodnione jajo, które z powodzeniem wszczepiło się w jej macicę.
Sześć tygodni później rutynowe badanie ultrasonograficzne wykazało, że Jessica jest w ciąży z dwoma, a nie tylko jednym dzieckiem. Chociaż związek bliźniaczy jest rzadki, kobieta nie rozmyślała nad tym zbyt intensywnie, ponieważ rodzice, dla których nosiła dzieci byli szczęśliwi również z dwójki.

Jessica2

Po tym, jak reszta ciąży minęła bez komplikacji, 12 grudnia 2016 roku, przez cesarskie cięcie, na świat przyszli dwaj chłopcy, Mike i Max.

Niestety, Jessica nie mogła zobaczyć dzieci po porodzie, ponieważ musiały one otrzymać leczenie medyczne, a następnie przekazane zostały chińskiej patrze. Kobieta musiała zadowolić się zdjęciem, które zostało wysłane na jej telefon komórkowy kilka godzin po porodzie. Jednak pierwszy widok dzieci wzbudził u niej wątpliwości…Jessica3

Jakieś cztery tygodnie później, Jessica otrzymała kolejne zdjęcie od rodziny chłopców, uzupełnione pytaniami: „Bardzo się różnią, prawda? Czy możesz wyjaśnić, dlaczego tak jest?”

Jessica przyjrzała się uważnie dwóm chłopcom i nie mogła pozbyć się wrażenia, że coś jest nie tak: „Widziałam, że jedno z dzieci było znacznie jaśniejsze niż drugie. Od razu można było powiedzieć, że nie są bliźniakami.”

Ponieważ obie rodziny były świadome różnic, zdecydowały się na analizę DNA. Dopiero po tym badaniu nastąpiło wyjaśnienie: para z Chin była biologicznymi rodzicami Mike’a, Max jednak był dzieckiem Jessiki i Jaspera.

„Nie wiem, jak to opisać. To dosłownie zwaliło nas z nóg.” – mówi Jessica.
Jak to było możliwe?Jessica4

Najwyraźniej Jessica była dwukrotnie w ciąży. Najpierw jajko Mike’a zakorzeniło się w jej macicy, a wkrótce po sztucznej inseminacji Jessica i Jasper odbyli stosunek płciowy, który zaowocował ciążą z Maxem. Jessica mogła więc ponownie owulować, pomimo już istniejącej ciąży, i była w stanie ponownie zajść w ciążę – jest to niezwykle rzadkie u ludzi.

„Moje serce było złamane. Przez 9 miesięcy nosiłam własne dziecko i nie wiedziałam o tym, a potem oddałam je w ramiona innych ludzi.”Jessica5

Na szczęście para z Chin odmówiła zatrzymania Maxa, mimo że był legalnie ich synem. Natomiast agencja „Omega Family Global”, która teraz miała prawa do dziecka, nie negocjowała tak łatwo. Żądała ponad 20 000 dolarów za dziecko, w przeciwnym razie oddałaby go do adopcji:

„Max był traktowany jak towar. A przecież był naszym własnym ciałem, a w jego żyłach płynęła nasza krew.” – mówią rodzice Maxa.

Jednak Jessica i Jasper chcieli walczyć o swojego syna do samego końca, więc zainwestowali kilka tysięcy dolarów w prawnika i rozpoczęli proces sądowy z agencją, z którą wygrali już po kilku tygodniach. Nie musieli płacić żadnych pieniędzy i otrzymali wyłączną opiekę nad ich synem.

„Przytulanie i całowanie mojego syna było niesamowitą chwilą.”– wspomina Jessica.
Poniższy film podsumowuje tę niecodzienną historię:

Zobacz także – Nowo narodzone dziecko trzyma spiralę, która miała chronić przed ciążą. To zdjęcie podbija internet!


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 listopada 2018