Co naprawdę znaczy być ”dobrą mamą”? Wpis blogerki jest hitem w sieci!
Średnia 5 (100%) 8 głosy(ów)

„Dziewczyny, muszę zrzucić z siebie ten ciężar”– napisała Karen Johnson, blogerka i mama trójki dzieci na swoim profilu na Facebooku. Jej wpis, który stał się bardzo popularny w sieci, wyznaje wszystkie przypuszczalne grzechy matki, a także uświadamia, że bez względu na to, jaką jesteś mamą, nie jesteś ani lepsza ani gorsza od innych mam:

”Mój dom nigdy nie jest czysty. Nigdy. Mam przyjaciółki (z dziećmi), których domy są bez skazy. Czy są lepszymi matkami ode mnie? Nie. Czy ja jestem lepszą matką od nich? Nie.

Ćwiczę każdego dnia. Mam przyjaciółki mamy, które nie ćwiczą w ogóle. (Mam na myśli inne ćwiczenia, niż bieganie jak szaleńcy za dziećmi). Czy to czyni ze mnie lepszą mamę? Nie.

Mam przyjaciółkę, która urodziła w basenie w swoim salonie. Ja urodziłam swoje dziecko na łóżku szpitalnym po otrzymaniu prezentu od anestezjologa. Obie jesteśmy dobrymi mamami.

Czasem piję piwo lub kieliszek wina (również przy moich dzieciach!). Jestem dobrą mamą. Moja sąsiadka i dobra przyjaciółka nie pije w ogóle. Również jest dobrą mamą.

Jestem krzykaczką. Mam przyjaciółkę, która jest cicha i niezwykle cierpliwa. Zazdroszczę jej. Jednak obie jesteśmy dobrymi mamami.

Mam przyjaciół, którzy są super ekologiczni, wolni od substancji chemicznych, konserwantów i barwników. Moje dzieci czasami jedzą lody na patyku na śniadanie. Takie najtańsze. Czy któraś z nas jest lepsza od drugiej jako mama? Nie.dzieci1

Jestem zaangażowana w życie szkolne moich dzieci, ale nie jestem wolontariuszką i nie chodzę tam codziennie. Czy mamy, które codziennie uczestniczą w aktywnościach szkolnych są lepsze od tych, które tego nie robią? Nie. Czy jestem wdzięczna mamom, które dobrowolnie pomagają nauczycielom? Tak.

Czy mamuśki w domu są lepsze od pracujących mamusiek? Nie.

Czy mężatki są lepsze od samotnych matek? NIE.

Czy jesteś lepszą mamą, jeśli zabierasz swoje dzieci na egzotyczne wakacje? NIE.

Czy możesz być dobrą mamą, jeśli najbliższym miejscem na wakacje jest park? TAK.

Czy możesz być dobrą mamą, kiedy zaplanujesz super lato z wieloma pomysłami? Tak.

A jeśli Wasze lato jest leniwe bez żadnych planów? Tak.

Czy dobre matki pozwalają swoim dzieciom oglądać telewizję? Tak.

Grać w gry wideo? Tak.

A co, jeśli powiesz ”nie”? Też dobrze. Twój wybór. Jesteś mamą. Dobrą mamą.dzieci2

Jestem chrześcijanką. Moja przyjaciółka jest muzułmanką. Inna nie praktykuje żadnej religii. Wszystkie jesteśmy dobrymi matkami.

Moja przyjaciółka jest homoseksualistką. Jej dzieci mają dwie matki. Obie są dobrymi mamami.

Karmiłam piersią. Moje dzieci właściwie nie znały smaku mleka modyfikowanego. Czy jestem lepszą matką, od tych, które dają dzieciom formułę? Nie.

I na to powiesz? Czy wszyscy możemy na sekundę zejść z ławy osądzającej i po prostu wspierać się nawzajem?

I po prostu powiedzieć: ”Hej, macierzyństwo jest trudne. Wykonujesz dobrą robotę. Wychowywanie dziecka może pozbawić sił. Jednak dasz radę.

Czy to jest jest niesamowite? Pomyśl tylko.”

Zobacz także – Znana pedagog ujawnia 5 powodów złego wychowania dzieci. Każdy rodzic powinien to przeczytać!


loading...
loading...


Aktualizacja: 13 grudnia 2018