Covid i Corona. Takie imiona dostały nowo narodzone bliźniaki!
Średnia 2.4 (48.46%) 26 głosy(ów)

Para w indyjskim stanie Chhattisgarh nazwała swoje nowonarodzone bliźniaki Corona i Covid. Rodzice ”inspirowali się” tym, iż maluchy przyszły na świat całe i zdrowe, mimo trudności spowodowanych szalejącą pandemią.

„Wirus jest niebezpieczny i zagraża życiu, ale wybuch epidemii zmusił ludzi do skupieniu się na higienie i praktykowaniu innych dobrych nawyków. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie imiona” – powiedziała 27-letnia mama bliźniaków, Preeti Verma.

7

Kobieta przyznała też, że w chwili porodu nie miała żadnej pomocy, ponieważ członkowie rodziny nie mogli dotrzeć do Raipur z powodu blokady w kraju.

„Po zatrzymaniu ruchu pojazdów oboje dotarliśmy do szpitala późno w nocy po wielu cierpieniach. Ponieważ poród miał miejsce po takich trudnościach, chcieliśmy, aby imiona naszych dzieci były niezapomniane i niepowtarzalne oraz były symbolem walki i zwycięstwa” – dodali dumni rodzice.

W Indiach odnotowano ponad 4000 potwierdzonych przypadków koronawirusa w całym kraju, w tym 109 zgonów.

Ogólna liczba znanych przypadków w Indiach jest niewielka w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, Włochami i Chinami, ale eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że Indie mogą być o kilka tygodni od ogromnego wzrostu, który może przytłoczyć i tak już napięty system opieki zdrowotnej.

Co sądzicie o tak oryginalnych imionach?


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 kwietnia 2020