Podczas wakacji na odległej wyspie mężczyzna zauważa czarne stworzenie przy plaży. Po chwili jego serce pęka z żalu!
Średnia 4.9 (97.5%) 8 głosy(ów)

Mieszkaniec Irlandii Północnej, Brit David Foster jest na wakacjach w brazylijskiej Amazonii. Pływa na łodzi, aż zatrzymuje się na białej piaszczystej plaży, aby zrobić sobie przerwę.
opowiastki
W oddali widzi czarne zwierzę, które wyróżnia się na tle białego piasku. Gdy David zbliża się do stworzenia, szybko zdaje sobie sprawę, że to nie jest dzikie zwierzę, ale pies. Kiedy czworonóg biegnie w jego stronę, widok ten prawie łamie mu serce.
opowiastki

„Płynąłem łodzią i spontanicznie postanowiłem zacumować na tej pięknej plaży. A potem nagle zobaczyłem psa w oddali. Pomyślałem: „Co on tu robi?” To było takie dziwne, ponieważ byliśmy daleko od cywilizacji.”-wspomina mężczyzna.

opowiastki
Czarna suczka jest mocno wychudzona, a ciało pokryte jest wieloma ranami, kleszczami i pchłami. Jej stan jest tak zły, że krążą już nad nią sępy!

„Natychmiast podbiegła do mnie, a potem uświadomiłem sobie, jak zły był jej stan. Rany sugerowały, że została pobita. Była bliższa śmierci niż życiu, i wiedziałem, że pozostawienie jej tam będzie wyrokiem śmierci. „

opowiastki

David daje suni, którą nazywa „Negrita”, coś do jedzenia i zabiera ją ze sobą na łódź. Następnie jak najszybciej udaje się do najbliższego miasta, aby znaleźć weterynarza. Na szczęście udaje mu się dotrzeć do lekarza, który bada zranione zwierzę i podaje lekarstwa.
opowiastki
Z każdym mijającym dniem pod troskliwą opieką swojego wybawiciela, Negrita odzyskuje siły. Oboje czują się ze sobą tak dobrze, że mężczyzna w końcu decyduje się, aby zabrać sunię ze sobą do Irlandii. Jednak to nie jest takie łatwe.

Aby móc w ogóle opuścić Brazylię, Negrita musi być całkowicie zdrowa. W tym celu musi przejść kilka miesięcy leczenia, aby upewnić się, że nie przywiezie niebezpiecznych chorób do innego kraju.
opowiastki
Sam David jest inicjatorem organizacji charytatywnej „Play for Strays”. W ich imieniu zbiera podarowane zabawki dla psów schroniskowych, które następnie przekazuje organizacjom źle usytuowanym. W rezultacie nawiązał już wiele kontaktów z organizacjami zajmującymi się ochroną zwierząt na całym świecie, a także w Brazylii. Zwraca się do nich z prośbą o pomoc dla Negrity.

Wreszcie Tamis, brazylijski obrońca praw zwierząt, oferuje pomoc, na którą David tak bardzo liczył. Bierze on pod opiekę Negritę, ponieważ David nie może tak długo pozostać w Brazylii, musi wrócić do Irlandii.
opowiastki
Na miejscu David publikuje rozdzierającą historię Negrity na stronie Play for Strays na Facebooku. W krótkim czasie ludzie z całego świata pomagają mu finansowo w kosztownym transporcie psa do jego nowego domu. Brazylijska organizacja zajmująca się dobrostanem zwierząt „Canto da Terra” godzi się płacić za koszty żywieniowe Negrity, aby mogła szybko odzyskać siły.
opowiastki

Po pięciu długich miesiącach wreszcie nadeszła wyczekiwana chwila. Negrita może wyruszyć w długą podróż z Brazylii do Irlandii Północnej. Tam zostaje przyjęta przez swojego ukochanego człowieka i przytłoczona całą miłością, której pewnie nigdy nie zaznała. Po kolejnych pięciu miesiącach w jej nowym domu, sunia jest prawie nie do poznania.

Negrita
Tutaj możesz obejrzeć wspaniałą metamorfozę Negrity:

Dzięki pomocy Davida, Negrita była w stanie przekształcić się z małej udręczonej gąsienicy w pięknego motyla. To zbawienie pokazuje, że potrzeba tylko miłości i uczucia, aby tchnąć nowe życie w torturowaną duszę!

Źródło: facebook.com thedodo.com

Zobacz także – 4-latka z czerwonym pierścieniem na ramieniu trafia do szpitala. Po operacji wszyscy są w szoku!


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 lutego 2019