10 domów, w których każdy chciałby zamieszkać! [NIESAMOWITE PROJEKTY]
Średnia 4.9 (97.14%) 7 głosy(ów)

Prawie każdy z Nas chce mieszkać w swoim wymarzonym domu, ale nie każdy ma wystarczająco dużo pieniędzy lub nie może znaleźć odpowiedniego miejsca, aby spełniało wszystkie wymagania. Zawsze możesz jednak znaleźć alternatywę.

1. Broons House, Szkocjabudynek1

W pobliżu wioski Lairg znajduje się tajemniczy budynek. Mówi się, że mieszkańcy zebrali pieniądze na dom Broonsów po burzy w 2015 roku. Według  popularnych komiksów, które zostały stworzone i opowiadają o tym domku, to w tym domu mieszka kilkinastoosobowa rodzina. Kto wie?

2. Dom w spiżarni?budynek2

Z reguły nowoczesne domy nie mają piwnic i wielu ludzi żałuję, że nie zmieniła projektu. Ale jest pewne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne, jest to mobilna spiżarnia. Jeśli chodzi o ten budynek, wystarczy wykopać w ziemi ogromną dziurę, umieścić go tam i używać do przechowywania żywności i np. wina.

3. Najmniejszy dom, Czechybudynek3

Jeden z najmniejszych domów na świecie znajduje się w Pradze. Jego fasada ma tylko 2,25 m szerokości. Został zbudowany między dwoma zwykłymi domami w połowie 19 wieku, gdy już w nim nikt nie mieszkał stał się barem szybkiej obsługi. Teraz służy jako przedsionek.

4. Dom tysiąca wysp, USA i Kanadabudynek4

W archipelagu na granicy USA i Kanady jest 1 864 wyspy. Największe z nich są zamieszkane, na największej wyspie znajduje się prawie 1500 osób. Czy możesz sobie wyobrazić, że Just Room Enough Island ma tylko jeden dom?

5. Dom Steve’a Areen’a, Tajlandiabudynek5

Niezwykły dom kopułowy Steve’a inspiruje wielu kreatywnych ludzi na całym świecie. Zbudował ten dom na ekologicznej farmie mango. Budynek, wykonany z glinianych cegieł, a jego wnętrze kosztowało 9 000 $ – jesteście w stanie w to uwierzyć?

6. Dom o powierzchni 1 m²budynek6

Najmniejszy dom na świecie zbudował  Van Bo Le-Mentzel , architekt z Berlina. Choć jego powierzchnia to zaledwie 1 metr kwadratowy, dom ma drzwi, okno i krzesło. Ten niewielki dom waży 40,8 kg i ma nawet własne kółka.

7. Eko – dom dla snowboardzistówbudynek7

Mike Basich, wybitny snowboardzista ma mały domek (23 m²), który zbudował w górach. Użył tylko materiałów ekologicznych do stworzenia tego przytulnego budynku, a ciepło i prąd są dostarczane przez ogniwa słonecznebudynek7A

Ale to nie wszystko. Z pomocą przyjaciół Mike zbudował jeszcze jeden dom, którego używa w czasie podróży.

8. Składane domy, Holandiabudynek8

To niewiarygodne, ale możesz taki dom rozłożyć w jeden dzień! Domy te są wyposażone w kuchnię, salon i sypialnię. Do dyspozycji jest także przytulne patio z ratanowymi meblami.

9. Hotel w Boeingu, Kostarykabudynek9

Ten zardzewiały Boeing z 1965 roku miał szczęście, że trafił na tak niesamowitą emeryturę. Jeden z biznesmenów Kostaryki kupił ten samolot, umieścił go w pobliżu lazurowej laguny i wynajął projektantów, by stworzyć jedyny w swoim rodzaju hotel. Jesteśmy pewni, że to arcydzieło gwarantuje bezpieczny „lot”.

10. Chodzący dombudynek10

Całkowita wielkość tego niesamowitego domu wynosi 3,72 × 3,5 × 3,5 metra, a waga to 1200 kilogramów. Nie lubi się śpieszyć: jego maksymalna prędkość to 6 km/h. Wiatraki i ogniwa słoneczne zasilają dom energią, a w środku znajduje się piec opalany drewnem.

Zobacz także – Kobieta kupuje autobus z 1966 roku i zamienia go w oszałamiający dom! [GALERIA]


loading...
loading...


Aktualizacja: 29 sierpnia 2018