Duda podpisał. Dał 2mld złotych dla TVP!
Średnia 2.5 (49.63%) 27 głosy(ów)

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, tym samym przyznając z budżetu państwa prawie 2mld złotych dla Telewizji Polskiej.

duda
facebook.com

Przypominamy, iż opozycja domagała się przeznaczenia pieniędzy na onkologię i walkę z rakiem. Temat ten był szeroko komentowany i wywoływał gorącą dyskusję. Teraz, gdy jest już po wszystkim, możemy zobaczyć reakcję innych polityków:

„Czy prezydent zapomniał, że codziennie – dzień w dzień!!! umiera w Polsce prawie 300 osób na nowotwory złośliwe!? Ok 100 tys. rocznie! Gdybyśmy dołożyli na walkę z nimi dodatkowe 2 miliardy zł, kilkanaście tysięcy osób można by uratować. Jestem głęboko rozczarowany bezduszną decyzją Prezydenta Andrzeja Dudy” – napisał na swoim twitterze marszałek Senatu, Tomasz Grodzki.

”Podpisanie ustawy i przekazanie pieniędzy na TVP zamiast chorym na raka, to wybór kłamstwa w miejsce nadziei. Będziemy pamiętać” – to zaś słowa Grzegorza Schetyny po tym, jak głowa państwa podpisała ustawę.

„Panie Prezydencie, stracił Pan szansę, żeby oprzytomnieć. Podpisuje Pan ustawy bez namysłu. Wiem jedno, tego podpisu Polacy Panu nie zapomną. 2 miliardy zł na kłamstwa TVP, a nie na onkologię – wstyd” – napisała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jednak nie wszyscy są tak oburzeni całą sytuacją. Zjednoczona Prawica pochwaliła decyzję Andrzeja Dudy i również zamieściła swoje refleksje w internecie:

”Bardzo racjonalna, odpowiedzialna decyzja. Dumny jestem, że mamy prezydenta, który nie ulega demagogicznej narracji opozycji, próbującej budować kapitał polityczny na nieszczęściu i tragedii ludzkiej.” – pisze Jan Kanthak.

A Ty, po której stronie barykady stoisz? Koniecznie odpowiedz nam w komentarzu!


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 marca 2020