Dziadkowie, którzy opiekują się swoimi wnukami żyją dłużej! Są dowody!
Średnia 5 (100%) 7 głosy(ów)

Większość z nas ma czułe wspomnienia czasu spędzonego z dziadkami. Zawsze byli blisko, aby dzielić się swoją mądrością, ściskać nas i całować. Zawsze mieli wiele wspaniałych i interesujących historii o życiu. Te dni nigdy nie znikną z naszej pamięci. I dobrze jest wiedzieć, że dziadkowie również czerpią ogromną korzyść z interakcji ze swoimi wnukami.

To badanie wzbudziło nasze zainteresowanie i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami wynikami:Dziadkowie1

Jak często Twoi rodzice pytają, czy kiedykolwiek będą mieli wnuki? Jeśli nadal nie masz dla nich odpowiedzi, nadszedł czas na ponowne rozważenie. Według badań dziadkowie, którzy opiekują się wnukami mają ryzyko zgonu o 37% niższe, niż osoby w tym samym wieku bez żadnych obowiązków opiekuńczych.

Dziadkowie2

Podczas badania naukowcy śledzili wyniki zdrowotne ponad 500 osób w wieku 70 lat i więcej, które wzięły udział w badaniu starzenia się w Berlinie. Uczestnicy byli przesłuchiwani i badani co 2 lata od 1990 do 2009 roku.
Wyniki pokazały, że około 50% osób, które opiekują się wnukami, nadal żyje 10 lat po pierwszym wywiadzie i testach. Natomiast 50% osób, które nie miały szansy na opiekę nad dziećmi zmarło w ciągu 5 lat od pierwszego spotkania.

„Te badania pokazują pozytywny związek między opieką, a dłuższym okresem życia u osób starszych, jednak możemy tylko spekulować, dlaczego tak się dzieje” – powiedział dr David Coall, jeden z naukowców. ”Możliwy powód może być głęboko zakorzeniony w naszej przeszłości. W przeszłości „pomoc w opiece nad dziećmi była kluczowa dla przetrwania gatunku ludzkiego”.Dziadkowie3

W rzeczywistości wnuki również korzystają z czasu spędzonego z dziadkami. Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Oksfordzie pokazują, że dziadkowie odgrywają ważną rolę w dobrym samopoczuciu wnuków. Co więcej, dzieci, które spędzały dużo czasu z dziadkami miały mniej problemów emocjonalnych i behawioralnych.

Dziadkowie4

Wydaje się, że czas spędzony razem jest korzystny zarówno dla dziadków, jak i wnuków. Ale ważne jest, aby wspomnieć, że dziadkowie powinni naprawdę chcieć się zaangażować.

Co myślisz o tych badaniach? Czy masz szczęśliwe wspomnienia z czasu spędzonego z dziadkami?

Zobacz także – 16 absurdalnych rzeczy, które są zabronione w Korei Północnej. Po przeczytaniu będziesz szczęśliwy, że mieszkasz w Polsce!


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 maja 2019