Waży tylko 411g. Dziecko tak małe, jak puszka coli udowadnia, że cuda istnieją!
Średnia 5 (100%) 10 głosy(ów)

Kiedy Ashley i Jeffery Zachmayer z USA dowiadują się, że spodziewają się dziecka, radość oczekujących rodziców jest ogromna, ponieważ stworzenie rodziny było ich największym marzeniem. Jednak już w 12 tygodniu ciąży lekarz odkrył na monitorze urządzenia ultrasonograficznego coś, co wzbudziło jego niepokój. Ale to dopiero początek odysei, po której nastąpi seria innych nieoczekiwanych przeszkód.
malutkie dziecko1
W 12 tygodniu u Ashley znajduje się skrzep krwi w macicy, dlatego zalecono jej ścisły odpoczynek. Odtąd kobieta w ciąży może wstać z łóżka tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Podczas kolejnej wizyty u ginekologa w 18 tygodniu ciąży skrzep ustąpił sam. Ashley jest bardzo szczęśliwa, ale czeka ją ponownie jeszcze jeden niepokojący wynik
malutkie dziecko2

Mała dziewczynka, której oczekują małżonkowie, jest słabo rozwinięta. Ponadto odkryto, że Ashley ma zbyt mało płynu owodniowego. W rezultacie rodzice przechodzą na opiekę specjalisty w zakresie ciąży zagrożonej. Po długim maratonie, lekarz przekazuje im druzgocącą diagnozę: Dziecko ma już tylko 20% szans na przeżycie. Przygotowuje Ashley do poronienia i odsyła ją do domu. Odtąd kobieta musi co trzy dni chodzić na badania lekarskie, aby sprawdzić, czy małe serce nienarodzonej córki wciąż bije.
malutkie dziecko3
Po każdym dodatkowym badaniu ciężarna widzi małe pulsujące serce na monitorze ultrasonograficznym i odzyskuje nową nadzieję. Szanse na przeżycie nienarodzonej dziewczynki wciąż istnieją, ale wydaje się, że fizycznie już się nie rozwija. Jednak w 26 tygodniu ciąży lekarz podczas badania stwierdza, że dziecko nie może już być odpowiednio zaopatrywane przez ciało matki z powodu owinięcia pępowiną i znowu informuje kobietę, że ciąża może skończyć się poronieniem.

malutkie dziecko4
Wreszcie, specjaliści pozostawiają oczekującym rodzicom trudną decyzję do podjęcia: czy powinni interweniować i sprowadzić dziecko na świat? Ale wtedy dziecko najprawdopodobniej nie przetrwałoby stresu związanego z porodem. A może powinni pozwolić, aby wszystko poszło zgodnie z planem i po prostu poczekać i mieć nadzieję na szczęśliwe zakończenie?

Ashley wie, że musi utrzymać dziecko przy życiu tak długo, jak to możliwe, ponieważ z każdym mijającym tygodniem szanse na przeżycie małej dziewczynki również wzrosną.

malutkie dziecko5To był szok!

W 29 tygodniu ciąży Ashley w końcu dostaje gwałtowne skurcze, a wkrótce potem jej córka Adalee jest już na świecie. Dziewczynka waży zaledwie 411 gramów i jest tak samo duża jak puszka po coli. Lekarze walczą o życie Adalee. Natychmiast po porodzie zostaje przewieziona na oddział intensywnej terapii szpitala. Ponieważ jej płuca nie są jeszcze odpowiednio rozwinięte, musi być sztucznie wentylowana przez następne kilka tygodni.
malutkie dziecko6

Trzy tygodnie po porodzie Adalee zaczyna oddychać samodzielnie, a z jej tchawicy można usunąć rurkę oddechową. Teraz dwoje młodych rodziców ma wreszcie pozwolenie lekarzy na trzymanie dziecka w ramionach po raz pierwszy. Mała Adalee tak bardzo lubi przytulania z rodzicami, że zyskuje na wadze. Po 106 długich dniach pobytu w szpitalu może wrócić do domu z mamą i tatą.
Ashley
W swoim rozwoju mała Adalee pozostaje w tyle, ale wierzymy, że dzięki wielkiemu duchowi walki już niedługo nadgoni zaległości!

Źródło: lovewhatmatters.com

Zobacz także – W dzieciństwie postanowił być elfem. Kilkanaście lat później spełnia swoje marzenia, a jego metamorfoza odbiera mowę!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019