Dziecko urodziło się z trzema głowami! Ojciec chciał pochować je żywcem!
Średnia 3.7 (74.74%) 19 głosy(ów)

Dziewczynka ”trzema głowami” urodziła się w Indiach. Mówi się, że członkowie rodziny są w szoku po narodzinach dziecka w zeszłym tygodniu. Dziewczynka ma dwa duże występy uformowane z tyłu czaszki.

„Dziewczynka miała trzy głowy. Wyglądała jak kosmita” – powiedział Bijji Thakur, który był świadkiem narodzin dziecka.

Jej mama nie doświadczyła żadnych komplikacji podczas ciąży, powiedzieli medycy.Dziecko z trzema głowami1

Została później skierowana do Szpitala Okręgowego w Etah, ponieważ w podstawowym ośrodku zdrowia brakowało odpowiednich specjalistów oraz sprzętu.

Lekarze powiedzieli, że przeprowadzą badanie rezonansu magnetycznego w celu określenia dokładnego stanu zdrowia noworodka.

„Jest to bardzo rzadki stan chorobowy” – wyjaśnił Rajesh Thakur, główny inspektor medyczny w szpitalu rejonowym w Etah.Dziecko z trzema głowami2

„Ciało dziecka nie jest w pełni rozwinięte. Przeprowadzimy badanie MRI, a następnie wykonamy operację, aby oddzielić „głowy” ”.

Pomimo tego, że jest to rzadka wada, na całym świecie zgłaszano już przypadki dodatkowych głów. Te schorzenia określane są jako przepuklina mózgowa – wada dysraficzna, polegająca na wystąpieniu przepukliny czyli uwypuklenia się opony miękkiej lub opony miękkiej i części mózgowia poprzez ubytek kości czaszki.

Według NHS, przepuklina mózgowa jest rzadkim wrodzonym typem wady cewy nerwowej, gdzie część czaszki nie uformowała się prawidłowo, więc część tkanki mózgowej i związane z nią struktury znajdują się poza czaszką.Dziecko z trzema głowami3

Według doniesień, dzieci z tą wadą mają 55% wskaźnik przeżycia, a około 75% dzieci, które przeżyją, ma różny stopień niepełnosprawności intelektualnej.
Wcześniej 4 marca zespół ekspertów neurochirurgów z Sher-e-Kashmir Institute of Medical Sciences (SKIMS) z powodzeniem zoperował niemowlę z dwiema głowami.

Według doniesień ojciec noworodka próbował go pochować żywcem, obawiając się, że nie będzie mógł sobie pozwolić na jego leczenie.
Na szczęście dziewczynka została uratowana przez policję w pobliżu miasta Nowhatta w Dżammu i Kaszmirze.Dziecko z trzema głowami4

Lekarze byli w stanie oddzielić ”głowy” po trzech godzinach żmudnej operacji.
Dziecko zostało później adoptowane przez wuja.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 lipca 2019