Figura Adolfa Hitlera usunięta z muzeum. Ludzie robili selfie na tle zdjęcia Auschwitz!
Oceń ten post

W indonezyjskim mieście Yogyakarta można zwiedzić muzeum figur woskowych. Jeszcze do niedawna stał tam model naturalnej wielkości Adolfa Hitlera, jednak musiał zostać usunięty po tym, jak turyści zaczęli… robić sobie z nim selfie, uśmiechając się do aparatu.
opowiastki
Takie zachowania zdarzały się notorycznie, co wywołało ogromną burzę, a w konsekwencji Organizacja Human Rights Watch oraz Centrum Simona Wiesenthala zażądały natychmiastowego pozbycia się figury woskowej.
opowiastki

W muzeum znajdują się rzeźby Dartha Vadera, Baracka Obamy i osiemdziesięciu innych postaci historycznych oraz celebrytów. Radosne pozowanie z dyktatorem III Rzeszy na tle bramy z napisem „Arbeit Macht Frei” z pewnością jest przekroczeniem pewnej granicy.
opowiastki
Rabin Abraham Cooper z żydowskiej organizacji praw człowieka The Simon Wiesenthal Center, mówił w oświadczeniu:

opowiastki
„Wszystko w tym jest złe.”
„Trudno jest znaleźć słowa, jak bardzo jest to godne pogardy.”
„Kpią z ofiar, które weszły do środka i nigdy nie wyszły”.

opowiastki

Dyrektor zarządzający muzeum, Jamie Misbah, powiedział zaś, że ”nie chce wzbudzać oburzania”, a postać lidera nazistowskich Niemiec zgodnie z żądaniem usunął wizerunek Hitlera wykonanego z wosku.

Hitlera

Trudno powiedzieć, czym kierowały się osoby, które ochoczo i z uśmiechem na twarzy obejmowały figurę przedstawiającą człowieka, winnego śmierci milionów niewinnych ludzi…

Źródło: straitstimes.com sbs.com.au

Zobacz także – Poszkodowany pies przebywał w klinice weterynaryjnej. Pewnego dnia zobaczył tam 12-latka i bez skrupułów rzucił się na chłopca…


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019