Fotografuje konie w zapierających dech w piersiach islandzkich krajobrazach (30 zdjęć)
Oceń ten post

”Nazywam się Liga Liepina i cały wolny czas spędzam na fotografowaniu koni. Urodzona na Łotwie przeniosłam się na Islandię w wieku 14 lat. Mam obsesję na punkcie koni. Zaczęło się od zbierania wszystkich wycinków z gazet, plakatów i kalendarzy z końmi, a kiedy po raz pierwszy miałam lekcję jazdy, wiedziałam, że konie będą ogromną częścią mojego życia.

Fotografia ”przyszła” do mnie, gdy byłam nastolatką. Lubiłam bawić się moim małym aparatem cyfrowym, robiąc zdjęcia głównie krajobrazów. Po jakimś czasie kupiłam swój pierwszy poważny aparat z myślą o poważniejszym uprawianiu fotografii krajobrazowej. A ponieważ konie były częścią mojego codziennego życia, coraz częściej stawały przed moim obiektywem, aż do chwili, gdy moja ścieżka nie doprowadziła do fotografowania koni.

Ale zamiast skupiać się na portretach koni, szukałam czegoś bardziej ekscytującego i innego – w ten sposób zaczęłam łączyć moją pasję do koni i oszałamiający islandzki krajobraz. Islandzkie konie są bardzo wyjątkowe – są dostojne, ale wciąż dzikie w sercu, co staram się przedstawić na moich zdjęciach.

Dużo pracy poświęcam przy tworzeniu takich zdjęć – od pomysłu do przywiezienia koni w wyznaczone miejsca (miejsca te muszą być dostępne i bezpieczne dla zwierząt), nie wspominając o islandzkiej pogodzie, która jest pełna niespodzianek. Ale to wszystko jest tego warte, kiedy mogę spędzać czas na łonie natury z moimi wyjątkowymi modelami i być świadkiem, jak konie i krajobraz uzupełniają się.”

Zobaczcie sami te piękne prace!: kon1 kon2 kon3 kon4 kon5 kon6 kon7 kon8

kon9 kon10 kon11 kon12 kon13 kon14 kon15 kon16 kon17 kon18 kon19 kon20 kon21 kon22 kon23 kon24 kon25 kon26 kon27

kon28 kon29 kon30


loading...
loading...


Aktualizacja: 17 kwietnia 2020