Głodny słoń je plastik, a na jego grzbiecie znajduje się stos śmieci!
Oceń ten post

Tragiczne zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych pokazują słonia w Indiach brodzącego przez stos śmieci w poszukiwaniu jedzenia.

W stanie Bengal Zachodni w Indiach widziano słonia połykającego plastikowe odpady w poszukiwaniu pożywienia. Pranab Das, autor zdjęć, powiedział, że ludzie zostawiają śmieci gdzie popadnie: „Furgonetka zrzuciła śmieci i po prostu pojechała dalej”.

”Mam nadzieję, że te zdjęcia zachęcą ludzi do zaprzestania zaśmiecania. Słoń skubał plastik, co zraniło mój wzrok i moje serce”1

Jak wszyscy wiemy, plastik powoduje ogromne szkody dla środowiska i dzikiej przyrody na całym świecie, głównie dlatego, że nie ulega biodegradacji. Oprócz powodowanych przez nie zanieczyszczeń zwierzęta często zjadają plastik, co może mieć fatalne skutki.2

W maju tajski weterynarz wyjął z jelit żółwia morskiego plastikową torebkę o długości 30 cm.

Żółw morski został zauważony na plaży w Rayong, a miejscowi skontaktowali się z Centrum Rozwoju Ratownictwa Morskiego i Przybrzeżnego po tym, jak zobaczyli, że biedne stworzenie wydaje się walczyć podczas spaceru brzegiem morza.

Ponure nagranie pokazuje weterynarza wyjmującego żółwiowi cienką plastikową torebkę. Weterynarz powiedział, że 30 centymetrowa plastikowa torba wpływa na układ pokarmowy zwierzęcia i powoduje zaparcia.

Weterynarz dodał: „Wyrzucane przez ludzi odpady z tworzyw sztucznych trafiają do mórz, gdzie stają się bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Jedzą plastik, nie wiedząc, że nie jest jadalny, a potem powoli je zabija”.

Powiedzmy wreszcie temu STOP! NIE ZABIJAJ NASZEJ PLANETY!!


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 września 2020