Gotują żywe koty i odzierają je ze skóry. Chiny na czele okrucieństwa wobec zwierząt!
Średnia 4 (80%) 12 głosy(ów)

Według grupy działaczy, którzy chcą położyć kres „wypaczonemu” handlowi, rynek mięsa i futra z kotów nadal kwitnie.
1 grudnia stowarzyszenie Fur-Free Society, grupa światowych wolontariuszy walczących przeciwko wykorzystaniu futra zwierzęcego, rzuciła światło na ciągłą sprzedaż mięsa i futra z kotów w Chinach, gdzie obecnie nie ma przepisów dotyczących okrucieństwa wobec zwierząt.żywe koty1

”Zbłąkane koty i zwierzęta domowe są często uprowadzane, a następnie sprzedawane rzeźnikom, którzy gotują je żywcem i obierają ze skóry, aby zamienić futro w buty, rękawiczki i torebki’‚- twierdzi Stowarzyszenie Wolne od Futer, znane również jako Towarzystwo Anty-Fur.

Post, który został opublikowany w niedzielę, stał się popularny i wywołał mnóstwo reakcji wśród internautów.

„To złamało mi serce na milion kawałków. Jestem we łzach ” – skomentował użytkownik Facebooka.żywe koty2

Chociaż problem bestialskiego zabijania zwierząt na futra jest coraz częściej poruszany na całym świecie, podobne praktyki stosuje się w Chinach od lat, gdzie nie obowiązują przepisy dotyczące okrucieństwu wobec zwierząt.

Chiny znalazły się również na nagłówkach gazet z powodu naruszeń praw zwierząt, w tym sprzedaży żywych zwierząt, sprzedaży mięsa kotów jako mięsa królika i kontynuowania corocznego festiwalu mięsa psów Yulin, pomimo międzynarodowego oburzenia .

Dochodzenie w 2005 roku wykazało, że psy i koty były umieszczane w ciasnych klatkach, a przed skórowaniem zwierzęta zostały wyciągnięte z klatek i pobite. Jednak wiele z nich pozostało przy życiu i walczyło do ostatniego momentu…
Teraz niewiele się zmieniło.
Według raportu ACTAsia opublikowanego w lipcu Chiny wciąż są największym producentem i konsumentem futer na świecie.żywe koty3

Jest to w dużej mierze spowodowane niskimi kosztami produkcji futra, ponieważ hodowle zwierząt futerkowych mogą prowadzić działalność zgodnie z normami dotyczącymi dobrostanu zwierząt i środowiska bez żadnych kar.

Chociaż istnieją standardy i wytyczne branżowe, takie jak specyfikacja zarządzania rynkiem skór i futer, wprowadzona przez chińskie Ministerstwo Handlu w 2011 r., mają one niewielki wpływ, ponieważ nie są obowiązkowe ani nie są egzekwowane.

Problem wykracza daleko poza Chiny – futro z kotów i psów jest często błędnie oznakowane jako futro innych gatunków zwierząt i eksportowane do różnych krajów.żywe koty4

Ponieważ coraz więcej osób ma zwierzęta domowe i coraz bardziej zdaje sobie sprawę z problemów związanych z prawami zwierząt w Chinach, powstaje coraz więcej grup popierających prawa zwierząt.
Według raportu National Geographic w Chinach istnieje obecnie ponad 200 zarejestrowanych organizacji, które opowiadają się za dobrostanem zwierząt i ochroną przyrody, w porównaniu z zaledwie jedną w 1992 roku.


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 grudnia 2019