Są zamykane w ciemnościach i wąskich klatkach. Hodowcy futra zbijają na nich fortuny!
Średnia 3.5 (69.23%) 13 głosy(ów)

Fińska organizacja praw zwierząt „Oikeutta eläimille” odniosła sukces w kwietniu ubiegłego roku dzięki tajnym materiałom filmowym, które ujawniły kolejny straszny skandal z hodowli zwierząt futerkowych. Zszokowało to miłośników zwierząt na całym świecie.
futra1
Obrazy pokazują ”niebieskie lisy” zamknięte w małych klatkach na fińskiej farmie futerkowej, które są tak otyłe, że osiągnęły już pięciokrotność normalnej wagi. Podczas gdy przeciętny błękitny lis waży około 3 do 5 kilogramów, zwierzęta te ważą około 19 kilogramów.
futra2

Nieprawidłowa waga drapieżników tak bardzo obciąża ich stawy, że wiele z nich ma zdeformowane nogi. Powód tuczu zwierząt jest jasny: im większe i grubsze są lisy, tym więcej futra można uzyskać po ich uboju.
futra3
Niebieski lis, który w rzeczywistości należy do lisów polarnych, nosi tę nazwę ze względu na ciemniejszy odcień i stał się ofiarą kłusowników już w XVIII wieku, oczywiście ze względu na wyjątkowy kolor futra. Od XIX wieku był hodowany wyłącznie w gospodarstwach rolnych. Finlandia jest uważana za największego producenta niebieskich skór na świecie.
Oikeutta eläimille
Po premierze okrutnego filmu opublikowanego po raz pierwszy przez organizację „Oikeutta eläimille”, interweniowało Fińskie Stowarzyszenie Hodowców Zwierząt.
Być może ta interwencja wpłynie na los lisów skazanych na śmierć, które muszą żyć w ciemnościach i wąskich klatkach.

Tutaj można zobaczyć rozdzierające serce nagranie:

Niestety, wciąż jest wystarczająco dużo nabywców dla każdego rodzaju futra, więc biznes cierpienia zwierząt pozostaje opłacalny dla hodowców. Dopiero gdy ludzie zaczną myśleć o dobru zwierząt i tym, przez co muszą one przechodzić dla zadowolenia ludzkich klientów, przemysł futrzarski w końcu wymrze.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także – Zrobił sobie zdjęcie z psem podczas jazdy samochodem. Jednak za tą fotografią kryje się niesamowita historia!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019