Otworzyła pierwsze w kraju hospicjum dla psów. To wspaniałe, co dla nich robi!
Oceń ten post

Niestety, gdy pies starzeje się lub choruje, coraz częściej właściciel porzuca go ze względu na duże koszty wizyt u weterynarza i lekarstw. Wiele starszych zwierząt trafia do schronisk i zazwyczaj spędza ostatnie dni swojego życia w zimnym boksie. Była pielęgniarka z Wielkiej Brytanii założyła pierwsze hospicjum dla psów w Anglii i pragnie, aby te biedne stworzenia zaznały trochę przyjemności przed ich wielką, ostatnią podróżą.
hospicjum1

hospicjum2
46-letnia Nicola Coyle z Mansfield w Wielkiej Brytanii wykonała swoją misję życiową, by osłodzić życie starszych i chorych psów. W czerwcu 2017 r. założyła ”Hospicjum Hodowli Szarych Kagańców” – hospicjum specjalnie dla seniorów psów. Wraz z dwójką dzieci- Harvey (14l) i Olivią (15l) prowadzi je w domu, gdzie wszyscy członkowie rodziny pieczołowicie dbają o czworonożnych podopiecznych.
hospicjum3

hospicjum4

„To bardzo bolesna praca, ale ktoś musi to robić.” – mówi Nicola.

„Jestem kompletnym miłośnikiem zwierząt i nie mogę znieść myśli, że spędzają ostatnie dni, tygodnie lub miesiące bez miłości, na którą zasługują.”-dodaje.
hospicjum5

hospicjum6
Była pielęgniarka nie sprowadza psów tylko do swojego hospicjum. Ona tworzy dla nich listę rzeczy do zrobienia ze wszystkim, czego pragnie serce psa. Zamiast spędzać ostatnie dni w samotności i smutku, czworonożni przyjaciele jedzą lody na plaży, chodzą na kolacje ze stekami i mają pod dostatkiem nieograniczonego przytulania. Nicola zabiera je nawet do McDonalda i organizuje przyjęcia urodzinowe!

A kiedy nadejdzie ich ostatni dzień, kobieta je skremuje i zakopuje w specjalnym miejscu niedaleko domu.
hospicjum7

hospicjum8
„Nigdy nie wiem, kiedy mają urodziny, ale każdy z nich dostaje ode mnie prezent w postaci tarty.”-mówi w wywiadzie.
hospicjum9

hospicjum10
Do tej pory Nicola uszczęśliwiła w ten sposób ponad 30 starszych psów.

„One po prostu chcą być kochane i czuć się bezpiecznie. Jestem przekonana, że zasługują na miłe zakończenie swojego życia.”
hospicjum11

hospicjum12

46 latka płaci ponad 500 euro na każdego psa ze swojej własnej kieszeni oraz gotówką zebraną w drodze zbiórek.

Każdego dnia stare i chore psy lądują w schroniskach. Jak wspaniale byłoby, gdyby każdy z nich miał tak godne pożegnanie jak te przygarnięte przez Nicolę!

Nicola
Źródło: metro.co.uk

Zobacz także – Poparzona dziewczyna zrezygnowała ze szkolnego balu. Nie wierzyła własnym oczom, kiedy tego wieczora otworzyła drzwi… SZOK! oraz 18 zdjęć zwierząt, które bardzo się spieszą, by dorosnąć. GALERIA!


loading...
loading...


Aktualizacja: 27 marca 2019