”Jak dobrze i prawdziwie żyć – przepis dla mojego dziecka.” MUSISZ to przeczytać!
Średnia 5 (100%) 8 głosy(ów)

Moje drogie dziecko,

Ostatnio dużo myślałem o tym, kim będziesz, kiedy będziesz starszy. Jest tyle rzeczy, które chcę dla Ciebie na tym świecie, ale myślę, że bardziej niż cokolwiek, po prostu chcę, żebyś był dobry. Ponieważ ludzie, którzy są dobrzy i którzy ucieleśniają prawdziwą dobroć, są najszczęśliwsi. Pomagają też naprawiać brzydki i okrutny świat. Tak więc zastanawiałem się, co to znaczy żyć dobrym i prawdziwym życiem. Oto moje życzenia:świat

”Mam nadzieję, że będziesz osobą, która cierpliwie czeka za 80-letnią kobietą, która używa 52 kuponów w sklepie spożywczym. Wiem, że będziesz się denerwować i spieszyć, ale ona pochodzi z innych czasów. Nie wzdychaj z irytacją, gdy nie może znaleźć portfela. Uśmiechnij się i życz jej miłego dnia.

Mam też nadzieję, że będziesz cierpliwy dla osób pracujących w każdym zawodzie.
Twoja matka była kelnerką na długo przed tym, jak pojawiłeś się na świecie. Powiem Ci z doświadczenia – jeśli za długo czekasz na jedzenie, najprawdopodobniej nie jest to wina kelnerki. Tylko bądź cierpliwy. Przecież nie umrzesz z głodu od razu. Twoja mama była również kasjerką. I zmywała naczynia. Robiła mnóstwo innych rzeczy. Niejednokrotnie słyszała od ludzi przykre słowa, ale to ludzie cierpliwi i wyrozumiali sprawiali, że następnego dnia znowu pojawiała się w pracy. Bądź miły i daj czasami napiwek za ciężką pracę.

Mam nadzieję, że nigdy nie zostawisz bałaganu w pokoju hotelowym, ponieważ to jest praca personelu sprzątającego. Nie. To są ludzie, tacy jak my. I chociaż mają do wykonania zadanie, za które są wynagradzani, zasługują na szacunek i godność. Proszę podążaj za szacunkiem do innych, gdziekolwiek jesteś w życiu.

Umyj samochody, aby uzyskać dodatkową gotówkę. Dostarcz pizze. Zaopiekuj się dzieckiem. Posprzątaj kilka stolików i umyj naczynia. W ten sposób poznasz i docenisz wszystko, co pociąga za sobą ta praca.

Nie oczekuję od Ciebie zbyt wiele, gdy jesteś dzieckiem. Ale w pewnym momencie, naprawdę mam nadzieję, że zdasz sobie sprawę, że pochodzisz z miejsca przywileju. Twój naród, kolor skóry i status społeczno-ekonomiczny zapewni Ci wiele przywilejów i możliwości. Dowiedz się, co to znaczy. Zrozum to. I zrób z tym coś dobrego.

Mam nadzieję, że będziesz czytał, czytał, czytał. Poznaj swój świat, jego historię i kultury. Czytaj książki, które sprawiają, że płaczesz. I które skłaniają do refleksji. I zainspiruj się.

Mam nadzieję, że poznasz ludzi, którzy różnią się od Ciebie – religijnie, etnicznie, rasowo, ekonomicznie, politycznie. Posłuchaj, co mają do powiedzenia.
Spróbuj dziwnych potraw. Jedź do miejsc, w których nie ma restauracji sieciowych. Odwiedź miejsce docelowe, w którym musisz nauczyć się nowego języka lub kultury. Wyjdź z bezpiecznej bańki, bo inaczej Twoje życie będzie nudne.
Mam nadzieję, że będziesz dobrze opiekował się swoim ciałem i organizmem. Jedz jabłka i brokuły. Czasami też napij się wina. Zwłaszcza na przyjęciach, weselach i na wakacjach.

Nie bądź męczennikiem. Ciężko pracuj, ale zaniedbanie się nie przynosi niczego na dłuższą metę.

To może być najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek będziesz musiał zrobić. Musisz nauczyć się akceptować porażkę, pogrążać się w smutku, być wkurzony, a następnie wstać i iść ponownie. Nikt, kto odniósł sukces, nie dostał się tam bez porażki po drodze.
Chcę, abyś był pełen szacunku, ale także stań w obronie siebie i innych. Nikt nie może Cię poniżać i sprawić, że poczujesz się gorszy.

Jeśli się mylisz, przeproś. I powiedz o tym głośno.
Przykro mi mówić, że zapewne zostaniesz skrzywdzony w swoim życiu. Mam nadzieję, że znajdziesz sposób, by unieść ten ciężar z serca. W momencie, w którym wybaczysz, poczujesz, jak miłość przenika przez szczeliny i wypełnia Cię tam, gdzie kiedyś był gniew.

Mam również nadzieję, że kiedy dorośniesz i pobiegniesz w świat zawsze będziesz pamiętał o rodzicach.”

Zobacz także – Pracownicy szkockiego szpitala napisali poruszający list w imieniu noworodka. Każdy rodzic powinien to przeczytać!


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 listopada 2018