Ratownicy byli w szoku, kiedy go znaleźli. Ten kot ma jedno oko i dwie pary uszu!
Średnia 5 (100%) 1 głosy(ów)

W lutym tego roku obrońcy praw zwierząt znaleźli w domu w Geelong, na przedmieściach Melbourne (Australia), małego kotka w bardzo złym stanie. Zwierzak miał zdeformowany pyszczek, dwie pary uszu i zapalenie oka.

Ratownicy natychmiast zabrali dziesięciotygodniowego czworonoga do pobliskiej kliniki weterynaryjnej. Lekarze stwierdzili, że chore oko musi zostać pilnie usunięte. Druga para uszu, która była mniejsza od tych „normalnych”, była zdrowa i nie wymagała dalszego leczenia.

Informacja o pojawieniu się niezwykłego kocurka rozprzestrzeniła się jak pożar w organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt. Pielęgniarka Georgia Anderson również usłyszała o nowym pacjencie.

„Kiedy usłyszałam, że mały kocur z czterema uszami został pozbawiony prawego oka, natychmiast się do niego udałam” -powiedziała.

Maluch od razu zaczął mruczeć i tulić się do kobiety.

„Musiał odczuwać wielki ból, ale pierwszą rzeczą, jaką zrobił, kiedy go przytuliłam, było przyciśnięcie jego policzka do mojego.” -dodaje.

 

Od tego momentu Georgia każdego dnia odwiedzała swojego uroczego podopiecznego. Zgodziła się również na to, aby dać mu dom tymczasowy, by kociak mógł zregenerować siły i dojść do siebie po operacji.

„Kiedy zabrałam go do domu, był nadal bardzo oszołomiony i cierpiący. Niemniej jednak sprawił, że poczułam, że kocha mnie, moje dzieci i inne zwierzęta. Już następnego ranka postanowiłam, że zostanie z nami na zawsze”.

 

Przyczyną szczególnego wyglądu Frankie i wynikających z tego problemów zdrowotnych jest wada genetyczna. Niestety usunięcie prawego oka nie będzie jedyną procedurą, którą musi przejść kot. Oprócz podwójnej pary uszu i chorego oka, Frankie urodził się z wyraźną wadą zgryzu.

W tej chwili jego zęby nie rozwijają się prawidłowo, więc niezbędna będzie kolejna operacja.

Pomimo licznych trudności Frankie odzyskał szczęście dzięki dobrym i współczującym ludziom. Dziś mieszka w kochającym domu z trzema kotami i psem, z którymi świetnie się dogaduje.

Georgia dała mu nowe życie. Teraz może dorastać w spokoju, otoczony troską i miłością!

Źródło: instagram.com

Zobacz także – Znaleźli porzuconego buldoga z poważną infekcją skóry. Zobacz jak dziś miewa się nasz bohater! oraz Kot, który umie przewidzieć śmierć. Niewiarygodne, a jednak!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 marca 2019