Jej synek potrzebuje nowego serca. Mama pisze poruszający apel o pomoc do wszystkich internautów!
Średnia 5 (100%) 1 głosy(ów)

Kiedy Angielka Tracie Wright dowiedziała się w 20 tygodniu ciąży, że jej dziecko nie urodzi się zdrowe, była załamana. Kobieta ma już dwójkę pociech i każde z nich przyszło na świat bez jakichkolwiek zastrzeżeń zdrowotnych, dlatego wiadomość o chorobie trzeciego maluszka była dla niej prawdziwym szokiem.

Lekarze poinformowali ją, iż dziecko cierpi na poważną wadę serca i zasugerowali możliwość aborcji.
opowiastki
W Wielkiej Brytanii aborcja jest dozwolona do 24 tygodnia ciąży, ale dla Tracie nie miało to żadnego znaczenia, ponieważ ani przez chwilę tego nie rozważała.

Kiedy wreszcie nadszedł dzień porodu i na świat przyszedł maleńki Charlie, radość została przyćmiona przez słabe zdrowie dziecka.

Po zaledwie 3 dniach od narodzin, chłopiec przeszedł operację serca, ponieważ jego lewa komora była bardzo słabo rozwinięta i miał ubytek w aorcie. Co prawda operacja ustabilizowała jego stan, ale chłopczyk wciąż musiał być podłączony do ogromnej liczby rurek i respiratora, który monitorował i regulował funkcje organizmu.
opowiastki

W ciągu pierwszych siedmiu dni swojego życia Charlie musiał poradzić sobie z 2 atakami serca. Na szczęście nie było żadnych następstw w mózgu chłopca.

Do tej pory maluch przeszedł około 20 transfuzji krwi. Co gorsza, po jednej z operacji doznał zatrzymania akcji serca, a lekarze reanimowali go przez 30 minut.

Tracie bardzo dotkliwie znosi chorobę syna, mówiąc: ”Widzieć cierpienie własnego dziecka to najgorszy koszmar dla wszystkich rodziców.”
opowiastki
Charlie rozpaczliwie potrzebuje nowego serca. Jest już na liście Unii Europejskiej w sprawie dawstwa narządów. Jednak lista ta jest nieskończenie długa, ponieważ wielu pacjentów znajduje się w podobnej sytuacji.

Aby ratować syna, Tracie postanowiła przyspieszyć poszukiwanie dawcy na swój własny sposób:
opowiastki
Napisała emocjonalny post na Facebooku, apelując do wszystkich internautów:
„Jestem całkowicie zdesperowana i może to zająć dużo czasu, ale próbuję wszystkiego, by pomóc mojemu dziecku. Mój mały chłopiec potrzebuje serca. Bycie na liście oczekujących na dawstwo narządów jest złym pomysłem, ponieważ wiesz, że inne dziecko traci życie. Ktoś traci dumę i radość. I to łamie Twoje serce. To niesamowity prezent dla kogoś i najpiękniejsze pocieszenie, że jego dziecko nie umrze, że nadal może żyć. To nie do opisania.”
opowiastki
Poruszający post szybko rozprzestrzenił się w sieci, a los małego Charliego dotknął niezliczonej ilości ludzi. Wciąż nie jest pewne, kiedy chłopiec zajdzie nowe serce, które zaakceptuje jego organizm. Tracie i jej rodzina cieszą się każdą chwilą z ich najmłodszym członkiem.
opowiastki
„Mam nadzieję, że dzięki opublikowaniu historii Charliego znajdziemy dawcę, ale także, że coraz więcej osób stanie się dawcami narządów, by ratować życie.”-pisze kobieta.
opowiastki

Czy uda się wyleczyć małego Charliego, to wciąż pozostaje bolesną zagadką. Tracie jest szczęśliwa z powodu każdego, kto zarejestrował się na liście dawstwa narządów, nawet jeśli nie pomaga bezpośrednio jej synowi.

Mamy nadzieję, że maluszek szybko otrzyma nowe serce, które posłuży mu przez długie lata!

Źródło: wize.life

Zobacz także – 20 zdjęć psów, które czekają na dziecko. Numer 6 jest najlepszy! oraz Przed śmiercią włożyła córkę do nosidełka i wyrzuciła z drugiego piętra!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019