Wszystkie typy ciała są wyjątkowe i piękne, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego ludzie przechowują tłuszcz w niektórych obszarach ciała? Niektóre kobiety mają tendencję do przybierania na wadze w okolicy brzucha, inne w okolicach bioder i ud.

Wszyscy mamy nasze „obszary problemowe” i problemy z odchudzaniem, które są oparte na naszym typie ciała.

Postanowiliśmy więc pokrótce opisać, które potrawy najlepiej działają na dany kształt sylwetki, abyście mogli schudnąć i zachować zdrowie:

Prostokąt

Ten kształt ciała charakteryzuje się wąskimi biodrami i smukłą talią.
Chociaż masz mniejsze szanse na przybieranie na wadze, powinieneś włączyć do swojej diety produkty zawierające zdrowe tłuszcze (awokado, migdały, łosoś itp.) Oraz białka roślinne.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak jesteś szczupły, nadal ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Upewnij się więc, że nie jesz za dużo słodyczy i fast foodów.

Jabłko

Jeśli jest to twój typ ciała, masz tendencję do przybierania na wadze. Dlatego idealną dietą dla ciebie jest jedzenie mało i często. Oznacza to posiłek sześć razy dziennie, ale ze zmniejszonymi porcjami.

Spożywaj pokarmy bogate w błonnik, owoce, warzywa, witaminę C i niskotłuszczową białka. Jeśli jesz jogurty, upewnij się, że to one pomagają regulować trawienie.

Powinieneś unikać posiłków, które generują gazy.

Gruszka/Trójkąt 

Ciało w kształcie gruszki charakteryzuje się znacznie większym obwodem bioder niż biustu.

Ludzie o tym kształcie ciała mają tendencję do przybierania na wadze wokół bioder i ud i mogą doświadczać zatrzymywania wody w organizmie.

Osoby te powinny spożywać dużo mięsa, ryb, jajek, produktów mlecznych i żywności o wysokiej zawartości białka.

Owoce takie jak arbuz czy ananas są dla nich świetne, ponieważ oczyszczają ciało, usuwając toksyny spowalniające metabolizm. Dobrze jest połączyć je z dobrymi herbatami ziołowymi, takimi jak zielona herbata.

Ponadto ”gruszki” powinny unikać pokarmów o wysokiej zawartości sodu. Innymi słowy, należy zredukować spożycie soli, a także wyłączyć z diety biały chleb, makaron i ryż.

Klepsydra

Chociaż jest to najbardziej pożądany kształt ciała, kobiety z klepsydrą mają tendencję do równomiernego przybierania na wadze w całym ciele i braku napięcia mięśniowego.

Ryzyko związane z wysokim poziomem cukru we krwi jest większe, dlatego zaleca się wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym i spożywać od pięciu do sześciu małych posiłków dziennie. Jedz więcej świeżych owoców i warzyw i używaj zdrowych tłuszczów z chudego białka.

Unikaj potraw takich jak biały chleb, makaron i ryż oraz pamiętaj, że możesz je zastąpić pełnymi pokarmami.

Źródło: brightside.me