13 znaków, że jesteś o wiele inteligentniejszy niż się spodziewasz! Zaskakujące wyniki badań!
Średnia 4.3 (86%) 10 głosy(ów)

Czy wątpisz w swoją własną inteligencję? Oto 13 dowodów na to, że się mylisz. Są szanse, że od razu rozpoznasz co najmniej kilka z tych rzeczy, które są związane właśnie z Tobą!:

1. Brałeś lekcje muzyki

opowiastki

Jedno z badań mówi, że zaledwie miesiąc nauki muzyki może pomóc uczniom w wieku 4-6 lat znacznie poprawić wyniki testów i ułatwia im naukę.

2. Jesteś najstarszym z rodzeństwa

Jedno z badań sugeruje, że starsze rodzeństwo ma umiarkowanie wyższe, ale znaczące zalety, jeśli chodzi o iloraz inteligencji, w porównaniu do ich młodszych braci i sióstr.

3. Masz szczupłą sylwetkęopowiastki

W 2006 r. przeprowadzono badanie, które ujawniło interesującą zależność: im większy jest obwód talii, tym niższa jest zdolność poznawcza danej osoby. Według innych badań, 11-letnie dzieci, które otrzymują słabe wyniki testów, są bardziej skłonne do otyłości w wieku 40 lat.

4. Jako dziecko karmiono Cię piersią

Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii zbadali około 3 000 osób i odkryli, że ci, którzy byli karmieni piersią jako niemowlęta, otrzymali prawie 7 punktów więcej na testach IQ od osób karmionych w nienaturalny sposób.

5. Lubiłeś czytać w dzieciństwieopowiastki

Zbadano 2000 par bliźniąt i okazało się, że te niemowlęta, które uczyły się czytać wcześniej, uzyskały wyższe wyniki w testach w późniejszym życiu. Autorzy badania uważają, że czytanie od najmłodszych lat poprawia umiejętności werbalne i niewerbalne.

6. Jesteś leworęcznyopowiastki

Leworęczni ludzie są skłonni do twórczego myślenia, które jest wykorzystywane do rozwiązywania problemów i zadań. Ludzie leworęczni są często bardziej pomysłowi i wiedzą, jak lepiej wyjść z trudnych sytuacji.

7. Często się martwiszopowiastki

Coraz więcej badań dowodzi, że ludzie, którzy często się martwią, mogą być bardziej inteligentni niż ci, którzy tego nie robią. Być może wynika to z faktu, że zawsze myślą o możliwych konsekwencjach swoich działań.

8. Jesteś wysoki

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Princeton pokazały, że wysokie dzieci uczą się lepiej niż ich niżsi rówieśnicy, a kiedy osiągają pełnoletność, uzyskują większe zarobki.

9. Masz duże poczucie humoruopowiastki

Okazuje się, że poczucie humoru i wysoka inteligencja są ze sobą powiązane. W jednym badaniu około 400 studentów przeszło test inteligencji, po czym musieli wymyślić zabawne napisy do scen z kreskówek. Domyślasz się, czyje podpisy okazały się zabawniejsze?

10. Jesteś ciekawy

Ciekawi ludzie mają bardziej wyrafinowaną formę myślenia, a na dłuższą metę są zainteresowani odkrywaniem nowych rzeczy i rozwijaniem się.

11. Dążysz do perfekcjiopowiastki

Osoby inteligentne to zazwyczaj perfekcjoniści. Nigdy nie są naprawdę zadowoleni z tego, jacy są. Jeśli będą uprawiać sport, poświęcą więcej czasu ćwiczeniom, aby być najlepszym graczem w drużynie. A jeśli nie będą zadowoleni z wyglądu, zrobią wszystko, by wyglądać jak najlepiej, kupując nową garderobę lub zwiększając nawyki pielęgnacyjne. Ich życie jest ciągłą pracą w celu doskonalenia się.

12. Jesteś nocną sową

Naukowcy doszli do wniosku, że inteligentne osoby kładą się spać później, ponieważ dążą do poszerzenia granic swoich możliwości.

13. Masz brzydki charakter pismaopowiastki

Niestaranne pismo jest jednym z symboli twórczości i wiązane jest z osobami inteligentnymi.

Ile z tych punktów pasuje do Ciebie?

Zobacz także – Burmistrz miasta nakazał ścięcie jego ukochanego drzewa. Zobacz, jaką zemstę wymyślił za to mężczyzna!


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 lutego 2019