Kelner przyniósł im danie po ponad godzinie oczekiwania. Kiedy wychodzili, zostawili mu na rachunku krótką wiadomość…
Oceń ten post

Makenzie i Steven Schultz wybrali się w sobotni wieczór do restauracji, aby świętować swoją szóstą rocznicę ślubu. Osiem lat temu poznali się właśnie w podobnym lokalu, gdzie oboje pracowali. Dziś prowadzą własną knajpę i doskonale wiedzą, jaki to ”ciężki kawałek chleba.”

Tamtego wieczoru obsługa restauracji nie radziła sobie najlepiej. Para czekała na wodę aż 20 minut, a przystawka dotarła na ich stół dopiero po prawie godzinie. Pozostali klienci nie kryli swojego zażenowania i głośno krytykowali kelnera. Jednak Państwo Schultz doskonale wiedzieli, jak to jest, gdy pracy jest za dużo, a pracowników za mało.

Makenzie postanowiła opublikować wieczorne doświadczenie na Facebooku i udostępnić zdjęcie, które zdobyło prawie 2 mln polubień!

„Spędziliśmy 20 minut, aby dostać wodę, 40 minut czekaliśmy na przekąskę i ponad godzinę na nasze dania główne. Ludzie wokół nas głośno rozmawiali, jak zła jest dzisiaj obsługa. Tak, to było straszne „.

Jednak zaraz potem kobieta wyjaśniła, że problemem nie był kelner.

”To było oczywiste, że pracowało wtedy zbyt mało osób. Kelner biegał jak szalony, by opanować wszystkie stoliki. W pewnym momencie naliczyliśmy, że ma 12 stołów plus bar… Więcej niż jakakolwiek inna osoba mogłaby sobie z tym poradzić. Gdy siedziałam i patrzyłam, jak on biega tam i z powrotem przepraszając za czekanie, powiedziałam do Stevena ”Zobacz, to kiedyś byliśmy my.” Wcale za tym nie tęsknię i nigdy nie lubiłam tej pracy. Robiłam to tylko ze względu na napiwki. W końcu postanowiliśmy, że zostawimy zabieganemu kelnerowi 100 dolarów napiwku, a na rachunku dopiszemy krótką wiadomość, która brzmiała: ”Oboje byliśmy w Twoich butach.”

Wyszliśmy, zanim zdążył zobaczyć paragon. Nie publikuję tego, żeby pochwalić się hojnym napiwkiem, po prostu jest to przypomnienie, aby zawsze przyjrzeć się całej sytuacji nieco bliżej, zanim zdecydujesz się na krytykę. Zawsze pamiętaj, skąd pochodzisz.”

Zawsze starajmy się doceniać pracę innych. Być może byliśmy kiedyś na ich miejscu, a ponieważ życie pisze różne scenariusze, może kiedyś będziemy musieli robić dokładnie to samo…

Źródło: facebook.com usmagazine.com

Zobacz także – Są zamykane w ciemnościach i wąskich klatkach. Hodowcy futra zbijają na nich fortuny! oraz Znaleźli pytona, który miał na sobie ponad 500 kleszczy! Widok był okropny!


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 stycznia 2019