Kiedy była dzieckiem marzyła, by zobaczyć kolibra. Teraz każdego dnia odwiedza ją ponad 200 tych przepięknych ptaków!
Oceń ten post

Każdego dnia, 34-letnią Melanie Barboni odwiedza ponad 200 olśniewających przyjaciół. Ze względu na pracę, kobieta przeniosła się do Los Angeles, gdzie codziennie czeka na swoich małych, lojalnych towarzyszy.

Jako dziecko Melanie miała jedno pragnienie:

”Moim największym marzeniem w dzieciństwie było zobaczyć kolibra. W związku z powyższym, wielka była moja radość, gdy okazało się, że nowa praca zaprowadzi mnie do Los Angeles, gdzie kolibry mają swoje naturalne siedlisko.”

”Dziś nie mogę być tam, gdzie ich nie ma. One uczyniły moje życie szczęśliwszym. Masz zły dzień? Co do cholery! – Istnieją kolibry! Masz dobry dzień? – Kolibry uczynią go jeszcze lepszym!”

Każdy, kto kiedykolwiek widział kolibra, może bardzo łatwo podzielić entuzjazm Melanie. Metaliczny, opalizujący blask koloru tych maleńkich ptaków jest unikatowy, a naturalny spektakl, który pokazują w locie zniewala i hipnotyzuje.

Miłośniczka kolibrów zamontowała za oknem swojego biura podajnik z pokarmem i wodą dla uroczych ptaków, a one przyjmują jej pomoc z wdzięcznością. Ze względu na wysokie zapotrzebowania, kolibry poszukują pożywienia aż 10 razy dziennie. Mali przyjaciele Melanie nie muszą martwić się o zdobycie jedzenia, ponieważ zawsze czeka na nich posiłek w tym samym miejscu.

Te najmniejsze ptaki świata są ogromnie energiczne. Wykonują do 90 uderzeń skrzydłami na sekundę. Ich skrzydła biją tak szybko, że ludzkie oko nie jest w stanie wykryć tego locie.

Osiągają one prędkość latania nawet do 98 km/h, a ich małe serca biją około 600 razy na minutę, podczas ekstremalnych manewrów nawet do 1200 razy! (Dla porównania, ludzkie serce bije około 80 razy na minutę).

Tutaj można obejrzeć te piękne, pierzaste stworzenia, które właśnie odwiedziły Melanie:

Melanie spełniła marzenie z dzieciństwa bez niepokojenia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Mali lotni artyści zachowali swoją wolność, a kobieta może każdego dnia podziwiać je, nie dając im poczucia zagrożenia.
Może i Was zarazi miłością do kolibrów?

Źródło: boredpanda.com facebook.com youtube.com

Zobacz także – 30-latka czyta okropne wiadomości na swój temat, jakie pisze mężczyzna siedzący obok niej w samolocie. Po tym przykrym doświadczeniu, postanawia powiedzieć coś ważnego. oraz Kiedy po raz pierwszy zobaczyła swoją córkę – zamarła. Nie tego się spodziewała!


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019