Młoda kobieta chce pomóc dzieciom chorym na raka i ma na to wyjątkowy pomysł. Tworzy peruki na wzór włosów głównych bohaterów bajek!
Średnia 4 (80%) 1 głosy(ów)

Holly Christensen z Alaski jest pielęgniarką i każdego dnia zajmuje się osobami chorymi na raka. Kiedy jednak córka jej przyjaciółki zostaje zaatakowana przez tę podstępną chorobę, kobieta patrzy na przebieg nowotworu z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas…
opowiastki
W wyniku chemioterapii dziewczynka szybko straciła swoje ukochane, długie blond włosy i bardzo to przeżyła, ponieważ zawsze chciała upodobnić się do ulubionej postaci bajkowej-

Księżniczki Roszpunki, która również ma piękne, jasne włosy.

Nie mogąc patrzeć na jej cierpienie, Holly dzień i noc myślała, jak jej pomóc. Jak choćby w najmniejszym stopniu zrekompensować ten wielki ból. Aż w końcu wpadła na wspaniały pomysł…
opowiastki

Zaprojektowała i stworzyła perukę, która wyglądała jak włosy głównego bohatera Disneya.

Radość dziewczynki po otrzymaniu wyjątkowego prezentu była tak duża, że Holly i Bree każdego dnia dostrzegały w małej wojowniczce nowe pokłady siły i determinacji. Znowu była radosna, uśmiechnięta. Znowu była dzieckiem.
opowiastki
Całkowicie nieoczekiwanie Holly otrzymała wiele próśb od rodziców dzieci, które także zmagały się z nowotworem. Pragnęli oni, by ich pociechy również mogły cieszyć się podobną peruką.

Aby dać maluchom trochę dzieciństwa, które zabrała im straszna choroba, pielęgniarka wraz z przyjaciółką założyły dwa lata temu ”Magic Yarn Projct” i w wolnym czasie robiły wełniane nakrycia głowy.
opowiastki
Z czasem zaczęło pomagać im wielu wolontariuszy, a nawet więźniowie, którzy z zapałem pletli kolorowe peruki. Od tamtego czasu wyprodukowano i wysłano około 4100 egzemplarzy do dzieci dotkniętych nowotworami.

Projekty nie są ograniczone do księżniczek Disneya. Ochotnicy starają się spełnić każde życzenie małego klienta.
opowiastki
Wełniane włosy są bezpłatne i wysyłane w ciągu czterech tygodni od złożenia wniosku. Holly, jak również współzałożycielka ”Magic Yarn Projct”, nie oczekują zapłaty, ponieważ jak twierdzą, uśmiechnięte twarze dzieci są nagrodą samą w sobie.

opowiastki

Nie ma odpowiednich słów, aby wyrazić, jak wspaniałe są dzieła „Magic Yarn Project”, ale mamy zdjęcia. Zdjęcia rozpromienionych twarzy dzieci, które mimo trudnej walki z rakiem, doświadczają radości i szczęścia, kiedy zakładają te niezwykłe peruki i przemieniają się w ulubione bajkowe postaci.

opowiastki

Dziękujemy Holly i Bree za trud wkładany w przywracanie nadziei! Jesteście wielkie!

Źródło: boredpanda.es abcnews.go.com themagicyarnproject.com

Zobacz także – Uchwycili na zdjęciach niewiarygodną reakcję lwicy na widok małego pawiana. To dowód, że w przyrodzie wszystko jest możliwe! oraz Przełożyła swój lot, ponieważ nie mogła patrzeć, co dzieje się na lotnisku. Opisała wszystko na swoim Facebooku.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019