Kobieta fotografuje nieznajomych, aby pokazać, jak ludzie reagują na nadwagę. Oto wyniki jej pracy!
Oceń ten post

Fotografka Haley Morris-Cafiero wymyśliła i stworzyła projekt, który przyniósł jej światową sławę. „Wait Watchers” to eksperyment społeczny w postaci serii zdjęć, który pokazuje, jak przechodnie reagują na nadwagę osób, które widzą na ulicy.
opowiastki
opowiastki

opowiastki
Haley ustawiła aparat ze statywem w każdym miejscu publicznym, które uznała za interesujące, i robiła sobie zdjęcia podczas normalnych czynności, takich jak rozmowa przez telefon lub jedzenie lodów.
opowiastki
opowiastki
opowiastki
„Słyszałam, że ludzie komentują moją wagę, ale nigdy nie myślałam, że będę w stanie uchwycić to na zdjęciach” -wyznaje Morris-Cafiero.
opowiastki
opowiastki

Po opublikowaniu fotografii Morris-Cafiero otrzymała wiele komentarzy zachęcających ją do rozpoczęcia ćwiczeń i diety, zwracania większej uwagi na ubiór i makijaż.
opowiastki
opowiastki
opowiastki

To zainspirowało ją do kontynuowania serii, ale tym razem próbowała sfotografować reakcje nieznajomych, kiedy robi dokładnie to, co sugerowali jej internauci. I podczas gdy kobieta starała się poprawić dla innych, reakcje przechodniów były wciąż takie same.
opowiastki
opowiastki
opowiastki

Haley, która borykała się z zaburzeniami odżywiania w przeszłości i cierpi na niedoczynność tarczycy. Twierdzi, że nie obchodzi ją, co ludzie o niej myślą, a ten projekt nie jest spowodowany tym, że czuje się źle.
opowiastki
opowiastki
„Nie robię tego z gniewu. Uważam to za eksperyment społeczny. To nie jest rodzaj sensacji.”

opowiastki
opowiastki
opowiastki

Seria wzbudziła pewne kontrowersje w internecie, ponieważ nie wszyscy popierają roszczenia fotografki. Podczas, gdy zdjęcia przedstawiają nieznajomych, którzy spoglądają na kobietę, nikt nie może twierdzić z absolutną pewnością, że wszystkie spojrzenia kpią lub osądzają.
opowiastki
opowiastki
Według wielu komentatorów online, nieznajomi niekoniecznie negatywnie patrzą na kogoś, mogli po prostu być ciekawi aparatu lub czegoś poza kadrem.

opowiastki
Haley
A jakie są Twoje przemyślenia na temat tego projektu? Daj nam znać w komentarzu, co o nim myślisz!
Źródło: haleymorriscafiero.com

Zobacz także – Fotograf postanowił pokazać pracę dzieci w Ameryce. Te zdjęcia mają ponad 100 lat! oraz Ojciec odkopuje grób dziecka i znajduje plastikową lalkę! SZOK!


loading...
loading...


Aktualizacja: 15 marca 2019