Będzie kolejne 500+. Ma wejść w życie przed jesiennymi wyborami!
Średnia 4.2 (83.33%) 12 głosy(ów)

500+, 300+, 240+, emerytury dla matek, które urodziły co najmniej 4 dzieci – te wszystkie projekty weszły już w życie, jednak PIS nie zamierza na nich poprzestać.

Jak zapowiedział Premier Mateusz Morawiecki, będzie nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych. Kwota, która co miesiąc ma wpływać na ich konta to 500 zł.500 2

WARUNKI PRZYZNANIA ŚWIADCZENIA

Pieniądze będą otrzymywać tylko Ci, którzy ukończyli 18 rok życia i są całkowicie niezdolni do pracy, czyli mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności.

”Chcemy przeznaczyć pieniądze na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności. Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia. Chcemy ulżyć osobom, które zostały najbardziej poszkodowane przez los.” – powiedział Premier.


TUŻ PRZED WYBORAMI

Nowe świadczenie szef rządu obiecywał już w maju, czyli tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kiedy zaś program ma wejść w życie? Na chwilę przed jesiennymi wyborami. Czy to przypadek?

”Wypłata 500 plus dla osób niepełnosprawnych prawie ze stuprocentową pewnością od października” – oświadczył w środę Jacek Sasin, wicepremier i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Koszt całego programu ma wynieść ok 3 mld zł.

500 1


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 sierpnia 2019