Kolor oczu może zdradzić jaki masz charakter. Sprawdź, czy odcień tęczówek odzwierciedla również Twoją osobowość!
Średnia 4.6 (92%) 10 głosy(ów)

Kolor oczu nie wpływa tylko i wyłącznie na nasz wygląd. Udowadnia to badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Szwecji, które wykazało, że odcień tęczówek odpowiada za to samo, co płat czołowy w mózgu, a doktor Anthony Fallone z Uniwersytetu w Edynburgu mówi: „Oko jest neurologicznie tak ściśle związane z mózgiem, że można powiedzieć, że jest to część naszego mózgu, którą można zobaczyć z zewnątrz”.

Co więc mówi o Tobie Twój kolor oczu?

opowiastki

Brązowe:

opowiastki

Ludzie o brązowych oczach to urodzeni przywódcy i nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy, właśnie w ten sposób często postrzegają ich inni, a co za tym idzie, brązowoocy zazwyczaj obdarzani są szacunkiem. Ponadto ciemnookie osoby są bardziej asertywne i godne zaufania.

Im ciemniejsze oko, tym więcej melaniny znajduje się w organizmie. Substancja ta z kolei zapewnia szybsze działanie mózgu.

Niebieskie:

opowiastki

Ludzie z niebieskimi oczami są często postrzegani jako uprzejmi i skromni, ale też bardzo inteligentni. To, czego inni nie widzą, to fakt, iż osoby te mają dużą siłę fizyczną i psychiczną. Na przykład, według badań, kobiety z niebieskimi oczami mogą łatwiej znosić ból porodu.

Szare:

opowiastki

Szare oczy są odmianą niebieskich oczu. Ludzie z ciemnoszarymi oczami są trudni do sklasyfikowania, ponieważ zazwyczaj mają dwustronną osobowość i podwójną naturę. Na pewno umieją zachować się odpowiednio w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Jeśli ktoś znajdzie drogę do ich serca, może liczyć na oddanych i wiernych przyjaciół. Osoby z jasnym odcieniem szarości w oczach muszą wkładać więcej czasu i wysiłku w pracę, a także starają się, aby inni traktowali ich poważnie i z szacunkiem.

Zielone:

opowiastki

Zielone oczy to rzadkość, a osoby, które są ich posiadaczami, ogólnie uważane są za atrakcyjne i tajemnicze. Ponadto ludzie Ci wyróżniają się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Naukowcy twierdzą, że zielonoocy mają w sobie dominację brązowych i siłę niebieskich oczu.

Piwne:

Kolor oczu

Piwnoocy to ludzie pewni siebie, spontaniczni i niezależni. Dr Matthew Leach z Uniwersytetu Południowej Australii twierdzi, że piwny kolor oczu powstał w wyniku braku równowagi wątroby, dlatego osoby o piwnych oczach mogą być narażone na problemy trawienne. Ponadto mówi się, że oczy piwne wskazują na typ podejrzliwy, który nigdy nie wierzy w nic, dopóki nie zobaczy dowodów. Chociaż jest inteligentny i pracowity, to może się łatwo znudzić.

A Wy, odnaleźliście w tym cząstkę prawdy?

Źródło: huffingtonpost.de littlethings.com

Zobacz także – Umierająca żona poprosiła go o przysługę. Następnego dnia pojawił się w szpitalu z walizką o niecodziennej zawartości… oraz Zastała 10 letniego syna wiszącego na linie. Dziś ostrzega wszystkich rodziców!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019