Wolontariusze nie wierzą własnym oczom, kiedy patrzą na tego kota. On przeżył prawdziwe męki!
Średnia 2 (40%) 1 głosy(ów)

Każdy właściciel kota doskonale je zna- podręczne pudełka, w których można przewozić futrzanych czworonożnych przyjaciół.
Praktyczne pojemniki oczywiście nie są zaprojektowane po to, by kot przebywał w nich przez dłuższy czas. Nawet pomysł zamknięcia w nim zwierzaka na dłużej niż kilka godzin wywołuje dyskomfort.

Spędził dwa lata w ciasnej klatce

Wolontariusze Houston Animal Shelter w Teksasie (USA) nie wierzyli własnym oczom, gdy przywieziono kota, który, jak im powiedziano, spędził większość swojego dwuletniego życia w małej klatce transportowej.
Ratownicy natychmiast wypuścili przerażonego Samuela z jego ciasnego więzienia.

Kociak przeżył prawdziwą katorgę. Nie był niczym innym, jak skórą i kośćmi. Jego futro było brudne i zmatowiałe, a oczy nabrzmiałe i bardzo smutne…

Weterynarze nie mieli wielkiej nadziei na uratowanie Samuela, ponieważ jego organizm był zbyt wyniszczony przez lata złego traktowania. Planowali obserwować go przez kilka dni i sprawdzać czy jego stan się poprawia, a jeśli nie, uwolnić go od cierpienia.

opowiastki

Na szczęście znalazł się ktoś, kto przygarnął zabiedzone zwierzę

Opublikowali zdjęcie Samuela na swojej stronie na Facebooku, aby zwrócić uwagę na okrucieństwo, jakie zostało mu wyrządzone.
To był początek jego nowego życia: Leslie Raines, pielęgniarka weterynarii, zobaczyła fotografię i zakochała się od pierwszego wejrzenia w chudej wiązce nieszczęścia, dając mu dom tymczasowy.
opowiastki
Kobieta była mocno przekonana, że za nieszczęsnym wyglądem Samuela krył się piękny, zdrowy kocur. Wkrótce potem zobaczyła, że miała rację. Podczas gdy Samuel powoli przybierał na wadze i leczył swoje choroby, musiał nauczyć się też swobodnego poruszania się.
opowiastki

Musiał nauczyć się podstawowych czynności

Nie wiedział, jak się bawić, jak biegać i jak siedzieć na kanapie, ponieważ nigdy wcześniej tego nie doświadczył.
Z czasem jego czarno-białe futro stało się gęste i puszyste, tak jak zaplanowała dla niego natura. Mimo swojej przeszłości stał się ufny i bardzo towarzyski.

opowiastki
Odzyskał siły i otrzymał drugie życie!

Kiedy kociak odzyskał siły, Leslie zaczęła szukać kogoś, kto dałby mu stały dom. Na szczęście nowy właściciel znalazł się bardzo szybko: Bryan Smith stracił ukochanego kota rok wcześniej, a Samuel natychmiast mu o nim przypomniał.
Kiedy się spotkali, Leslie od razu wiedziała, że Bryan jest odpowiednią osobą dla Samuela. Był łagodny, cierpliwy i miał przyjazny charakter. Samuel był bardziej zrelaksowany w jego obecności niż kiedykolwiek wcześniej. Dokonał wyboru: chciał zostać z tym człowiekiem.

Leslie
W międzyczasie pokonał nawet strach przed meblami i teraz uwielbia leżeć na sofach i fotelach. Czasami nawet wygląda przez okno, nie bojąc się już własnego odbicia.
Nauczył się kochać swoją wolność!

Źródło: thedodo.com facebook.com

Zobacz także – Ten pitbull przez 2 lata żył w ciasnej klatce. Widok jego zdeformowanego ciała łamie serce!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019