Królik bez futra jest gwiazdą internetu! Wszystko przez rzadką przypadłość!
Średnia 4.6 (92.73%) 11 głosy(ów)

Królik bez sierści? Brzmi to dość strasznie, ale na szczęście nie jest to tym razem związane z żadnym okrucieństwem. Całe to zamieszanie stworzyła genetyka.królik1

Mr Bigglesworth, bo tak nazywa się nasz kicający bohater, urodził się z rzadką przypadłością genetyczną, która sprawia że nie rośnie mu sierść. Inne króliki, które mają tę samą chorobę niestety nie przeżywają dłużej niż 4 tygodnie, ale na szczęście ta reguła nie dotyczy Mr Bigglesworth’a, ponieważ niedawno skończył dwa lata!

królik2

Mr Bigglesworth miał wiele szczęścia, że natrafił na wspaniałych ludzi, którzy się nim zaopiekowali. Gdy Cassandra zobaczyła ogłoszenie o sprzedaży królików i przeczytała, że ten jeden „nie jest na sprzedaż”, bo jest za słaby i nie przeżyje, wiedziała, że właśnie jemu pragnie dać dom.królik3

„Na początku było mi trudno, bo nie miałam pojęcia czy Mr Bigglesworth przeżyje. Szukałam w sieci informacji na temat tego, dlaczego mój królik nie ma włosów, ale na próżno. W końcu zmieściłam jego zdjęcie w internecie z nadzieją, że znajdą się ludzie, którzy mają podobny problem. Po jakimś czasie dowiedziałam się, że rodzice Mr Bigglesworth’a mają wadliwy gen, przez który przynajmniej jeden królik w miocie będzie miał tą samą przypadłość.”

królik4

Mr Bigglesworth stał się króliczym celebrytą, zdobywając ogromną popularność na instagramie.królik5

„Publikując zdjęcia na instagramie chcę pokazać, że inności nie należy chować, trzeba ją pokazywać i się nią cieszyć. Bardzo dużo osób pisze do mnie o tym jak zdjęcia Mr Bigglesworth’a sprawiają im radość. Niektórzy fani przysyłają ubranka, aby nasz łysolek miał co nosić i żeby nie było mu zimno.”


loading...
loading...


Aktualizacja: 18 lipca 2019