Ksiądz ze śląska stanie przed sądem. Jest oskarżony o pedofilię!
Średnia 2.8 (56.92%) 13 głosy(ów)

Proboszcz parafii w Godowie, Kazimierz G. został oskarżony o wykorzystywanie seksualne kilkunastu nieletnich ministrantów oraz dziewczynek z chóru. 62-latek dopuszczał się przestępstw przez 3 lata.

Śledztwo w jego sprawie zostało właśnie zakończone, a ksiądz usłyszał aż 17 zarzutów. Grozi mu do 12 lat więzienia.oskarżony o pedofilię

Sprawa wyszła na jaw, gdy mężczyzna, który był molestowany w przeszłości przez księdza, opublikował w Internecie wpis na ten temat. Szybko okazało się, że nie on jeden został skrzywdzony przez kogoś, kto powinien być nieskazitelnie ”czysty”. Zaczęły się zgłaszać inne osoby, które również doznały traumy przez księdza Kazimierza G. O wszystkim została poinformowała policja.

”W toku śledztwa ustalono, iż w latach 2000-2006 ksiądz Kazimierz G. pełnił posługę kapłańską w parafii św. Józefa Robotnika w Godowie. W latach sprawowanej posługi wielokrotnie wykorzystywał seksualnie małoletnie dzieci będące członkami różnych służb liturgicznych funkcjonujących przy parafii: ministranci, chórek dziecięcy, służba liturgiczna dziewcząt. Pokrzywdzonych zostało 15 dzieci poniżej 15 roku życia” – mówi Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.


oskarżony o pedofilię1

Proboszcz zachęcał dzieci, by przyszły do niego i obiecywał im, że będą mogły pograć na komputerze, obejrzeć film lub proponował inne tego typu rozrywki rozrywki. Zwabiał do siebie nastolatków zawsze z tego samego powodu – aby zaspokoić swoje chore żądze seksualne.

Teraz wreszcie odpowie za swoje haniebne czyny!


loading...
loading...


Aktualizacja: 26 września 2019