Moce kazanie Papieża: ”Lepiej być ateistą!”
Średnia 3.8 (76.67%) 36 głosy(ów)

Jak wiadomo, głowa Kościoła katolickiego, papież Franciszek oprócz tego, że żyje bardzo skromnie, ma również wyjątkowe poglądy i przemyślenia związane z religią, które czasami wręcz zadziwiają wiernych.

Ostatnio również wygłosił bardzo ciekawe kazanie na temat niepraktykujących katolików. Jego zdaniem lepiej być ateistą, niż każdego dnia chodzić do Kościoła i szerzyć nienawiść wobec niewierzących.papież1

”Często widzimy ludzi, którzy regularnie chodzą do Kościoła, ale pomimo to noszą w sobie nienawiść i pogardę do innych.” – brzmią słowa papieża.

To prawda. Zapewne każdy z Was zna kogoś, kto co niedziela spieszy się do Kościoła, by usiąść ze złożonymi dłońmi w pierwszej ławce, a tuż po przekroczeniu Domu Pana staje się zupełnie inną osobą. Osobą, która z wiarą katolicką nie ma nic wspólnego.

Według Ojca Świętego ”ludzie nie muszą praktykować danej religii. Ważne jest tylko to, by żyli ze sobą w zgodzie i zaakceptowali fakt, iż każdy człowiek jest inny i ma prawo do własnego punktu widzenia.”papież2

Ponieważ religia nie jest tak ważna jak to, by być po prostu dobrym człowiekiem…


loading...
loading...


Aktualizacja: 8 lipca 2019